کد خبر 143122

صدر اعظم آلمان پایانه گاز مایع کشور را افتتاح کرد

اولاف شولتز صدر اعظم آلمان در مراسم افتتاح پایانه گاز مایع اظهار امیدواری کرد کشورش بتواند در مقابل کمبود گاز روسیه مقاومت کند.

صدر اعظم آلمان پایانه گاز مایع کشور را افتتاح کرد

به گزارش پایگاه بخری بااقتصاد به نقل از یورو نیوز، آلمان صبح شنبه اولین پایانه گاز طبیعی مایع (LNG) خود را در ویلهلمس‌هافن افتتاح کرد، پروژه ای که انتظار می رود حدود ۶ درصد از تقاضای انرژی کشور را تامین کند.

ویلهلمزهافن شهری بندری در شمال ایالت نیدرزاکسن در کشور آلمان است. این شهر به خطوط راه‌آهن آلمان متصل است و بزرگراه‌هایی نیز از این شهر می‌گذرد.

دولت آلمان ادعا می‌کند ترمینال گازی هوگ اسپرانزا (Hoegh Esperanza) ۹۰ کیلوتنی می‌تواند گاز ۵۰هزار خانوار را در سال تامین کند.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان در افتتاحیه این پایانه گازی اظهار امیدواری کرد این میدان گازی بتواند تا حدودی این کشور را در مقابل کمبود گاز مقاوم کرده و بتواند جایگزینی برای گاز روسیه باشد.

چند روز پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین شولتز گفته بود که قصد دارد دو پایانه گاز مایع در این کشور راه‌اندازی کند تا وابستگی کشورش به گاز روسیه را کاهش دهد.

دولت آلمان اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۳ قصد دارد دو کارخانه شناور گاز مایع در سواحل دریای شمال و دریای بالتیک احداث کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها