کد خبر 143031

چین خواستار دست کشیدن آمریکا از سیاسی کردن مسائل اقتصادی شد

وزارت خارجه چین امروز پنجشنبه از آمریکا خواست از سیاسی کردن و استفاده از مسائل اقتصادی و تجاری به عنوان سلاح دست بردارد.

چین خواستار دست کشیدن آمریکا از سیاسی کردن مسائل اقتصادی شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تارنمای گلوبال تایمز نوشت: وانگ ونبین (Wang Wenbin)سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست عادی مطبوعاتی روز پنجشنبه خود تاکید کرد کشورش از آمریکا می خواهد به اقدامات تبعیض آمیز و ناعادلانه علیه برخی از شرکت های چینی پایان دهد و چین قویا از حقوق و منافع مشروع شرکت های چینی محافظت خواهد کرد.

همزمان با گزارش رسانه ها در هفته گذشته درباره بررسی تحریم های بیشتری علیه شرکت های چینی از سوی آمریکا، پکن بارها از واشنگتن خواسته است هدف قرار دادن شرکت های چینی را متوقف کند.

این مقام چینی در نشست مطبوعاتی روز گذشته نیز گفته بود که آمریکا بارها مفهوم امنیت ملی را به مسائل دیگری تعمیم داده و از کنترل صادراتی برای جلوگیری از فعالیت شرکت های خارجی سوء استفاده کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین در واکنش به اقدام آمریکا برای افزودن نام بیش از ۳۰ شرکت دیگر چینی به فهرست سیاسی تجاری آمریکا، واشنگتن را به زورگویی اقتصادی و قلدری در حوزه فناوری متهم کرد.

شبگه بلومبرگ اخیرا گزارش داد که دولت بایدن قصد دارد شرکت فناوری های حافظه یانگ تسه (YMTC) و ۳۰ شرکت دیگر را در فهرست سیاهی قرار دهد که آنها را از خرید برخی از قطعات اصلی ساخت آمریکا محروم می کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها