کد خبر 141580

افزایش 8.3 درصدی بدهی خانوارهای آمریکایی در یک سال گذشته

بانک مرکزی آمریکا گزارش داد، بدهی خانوارهای آمریکایی به علت افزایش استفاده از وام کارت‌های اعتباری و مانده وام مسکن به رقم بی‌سابقه 16.5 تریلیون دلار رسیده است.

افزایش 8.3 درصدی بدهی خانوارهای آمریکایی در یک سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش بانک مرکزی آمریکا در این هفته نشان داده است، بدهی خانوارهای آمریکایی در سه ماهه سوم به علت افزایش استفاده از کارت‌های اعتباری و مانده وام مسکن با سریع‌ترین سرعت در 15 سال گذشته جهش یافته است.

بر اساس گزارش فدرال رزرو، کل بدهی خانوارهای آمریکایی به رکورد 16.5 تریلیون دلار رسیده که 2.2 درصد از سه ماه گذشته و 8.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

بنا بر گزارش بانک مرکزی آمریکا، خانوارهای آمریکایی در بازه جولای تا سپتامبر 351 میلیارد دلار به بدهی‌های خود اضافه کردند.

این افزایش به دنبال جهش 310 میلیارد دلاری در میزان این بدهی‌ها در سه ماهه دوم اتفاق افتاده و نشان دهنده افزایش سالانه 1.27 تریلیون دلاری بدهی ها است. میزان بدهی ها در سال گذشته میلادی، به دلیل افزایش تورم و نرخ بهره و تقاضای مصرف کننده بالا، افزایش یافته است.

بانک مرکزی آمریکا همچنین خاطرنشان کرد، بیشترین سهم در بدهی ها مربوط به مانده وام مسکن است که با افزایش یک تریلیون دلاری نسبت به سال گذشته به 11.7 تریلیون دلار رسیده است. بدهی کارت های اعتباری نیز به 930 میلیارد دلار افزایش یافته است.

موجودی کارت‌های اعتباری در مجموع نسبت به مدت مشابه سال 2021 بیش از 15 درصد افزایش یافته است که بیشترین جهش سالانه در 20 سال گذشته به شمار می رود. به گفته محققان بانک مرکزی آمریکا، این افزایش «بیشترین میزان در 18 سال گذشته محسوب می‌شود.»

دونگهون لی، مشاور تحقیقات اقتصادی فدرال رزرو نیویورک نیز گفت: «موجودی کارهای اعتباری و وام مسکن و خودرو در سه ماه سوم سال 2022 همچنان نشان دهنده تقاضای مصرف کننده و قیمت‌های بالاست.»

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها