کد خبر 141481

ادامه صعود قیمت سنگ‌آهن برای سومین هفته متوالی

قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه نیز با افزایش همراه شد و و برای سومین هفته متوالی بازدهی مثبت ثبت کرد.

ادامه صعود قیمت سنگ‌آهن برای سومین هفته متوالی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه نیز با افزایش همراه شد و و برای سومین هفته متوالی بازدهی مثبت ثبت کرد.

انتظارت سرمایه‌گذاران از دولت چین برای انجام اقدامات بیشتر حمایت از اقتصاد کشور بعد از کاهش محدودیت‌های کرونایی و همچنین رونمایی از برخی اقدامات برای حمایت از بخش صنعت و ساخت و ساز باعث شد که سرمایه‌گذاران سنگ‌آهن به آینده بازار خوشبین باشند.

قیمت پرترافیک‌ترین قرارداد سنگ‌آهن برای تحویل ماه ژانویه در بورس کالای دالیان چین حدود 3.3 درصد افزایش یافت  و به 105 دلار در هر تن رسید. در همین جلسه معاملاتی نیز سنگ‌آهن حتی به بیشترین حد خود از ماه آگوست نیز رسید.

برخی از تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که مشوقات چین باعث شده که انتظارات قیمتی سنگ‌آهن در بازار افزایش پیدا کند.

«لیو شیجین» مشاور بانک خلق چین روز جمعه در یادداشتی نوشت که رشد اقتصادی اقتصادی چین برای سال 2023 نباید کمتر از 5 درصد هدف‌گذاری شود.

در بورس کالای سنگاپور قیمت هر تن سنگ‌آهن برای تحویل ماه دسامبر 2.1 درصد افزایش یافت  و به 98 دلار در هر تن رسید. همچنین سایر مواد اولیه تولید فولاد چین نیز با بازدهی مثبت هفتگی روبر وشدند.

قیمت میلگرد در بورس کالای شانگهای چین حدود 0/3 درصد افزایش یافت  در حالی که ورق گرم  و مفتول رشد 0/8 درصدی را ثبت کردند و فولاد ضد زنگ نیز 0/8 درصد افزایش یافت.

گروه بانکداری استرالیا و نیوزیلند برآورد کرده که تولید فولاد چین در سال 2023 از 1 میلیارد و 1 میلیون تن به 1 میلیارد و 5 میلیون تن خواهد رسید. این گروه همچنین آورده که در سال 2023 بازار سنگ‌آهن همچنان با کسری مواجه است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها