کد خبر 141396

افت قیمت میلگرد عراق در رقابت با ایران

در بازار داخلی عراق عرضه کننده های میلگرد برای اینکه با اصلی ترین عرضه کننده خارجی خود یعنی ایران بتوانند رقابت کنند قیمت ها را پایین آورده اند.

افت قیمت میلگرد عراق در رقابت با ایران

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در بازار داخلی عراق عرضه کننده های میلگرد برای اینکه با اصلی ترین عرضه کننده خارجی خود یعنی ایران بتوانند رقابت کنند قیمت ها را پایین آورده اند.

به نقل از فولاد ایران، اغلب تولید کننده ها، میلگرد با کوره های قوس الکتریکی را در ۷۰۰ تا ۷۵۰ دلار در هر تن درب کارخانه نگه داشته اند که بیش از یک ماه است که تغییر نداشته در برخی موارد حداکثر قیمت تا ۱۰ دلار افت داشته است. برای تولیدات با کوره های القایی قیمت را از ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار به ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار هر تن درب کارخانه رسانده اند.

پیشنهادهای قبلی ۶۵۰ دلاری حال به ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار کاهش یافته است. معمولا تولید کننده هایی که کوره قوس الکتریکی دارند از نظر مالی ثبات بیشتری دارند و همیشه آخرین گروه هستند که قیمت را کاهش می دهند یا اولین گروه برای بالا بردن قیمتند.

در کل بازار میلگرد عراق تقاضای باثباتی دارد ولی بازار آن پر است از محصولات ایرانی که هفته ای اخیر وارد این کشور شده است.

میلگرد ایران ۴۸۰ تا ۵۰۰ دلار هر تن درب کارخانه به عراق پیشنهاد شده ولی برخی از معاملاتی در ۴۶۵ دلار در هفته جاری خبر داده اند. میلگرد ترکیه هم ۶۳۵ تا ۶۶۰ دلار هر تن درب کارخانه در عراق شنیده می شود در حالی که هفته قبل ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار بود.

ارسال نظر

تازه ها