کد خبر 141360

بورس انگلیس جایگاه بزرگترین بازار سهام اروپا را از دست داد

شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که لندن دیگر میزبان بزرگترین بازار سهام اروپا نیست و پاریس روز دوشنبه این بازار را به دست گرفت.

بورس انگلیس جایگاه بزرگترین بازار سهام اروپا را از دست داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که لندن دیگر میزبان بزرگترین بازار سهام اروپا نیست و پاریس روز دوشنبه این بازار را به دست گرفت.

این شبکه به عملکرد قوی برندهای لوکس فرانسه مانند لویی ویتون و گوچی اشاره و پیش بینی کرد که خریداران چینی با کاهش محدودیت‌های همه‌گیری مشتاق خرج کردن پول هستند.

بلومبرگ با استناد به داده های تحقیقاتی خود گزارش داد که ارزش بازار سهام فرانسه اکنون به 2.823 تریلیون دلار در مقایسه با 2.821 تریلیون دلار موجود در بورس انگلیس رسیده است.

این در حالی است که در سال 2016 زمانی که بریتانیا در همه پرسی «برگزیت» به خروج از اتحادیه اروپا رأی داد، ارزش بازار سهام بریتانیا 1.5 تریلیون دلار بیشتر از فرانسه بود.

مایکل ساندرز از مقامات سابق بانک مرکزی انگلیس به شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که مقصر این امر برگزیت است نه سیاست مالیاتی لیز تراس در دوره کوتاه مدت نخست وزیری خود در خیابان داونینگ 10.

 وی گفت: اقتصاد بریتانیا در کل به دلیل برگزیت آسیب دائمی دیده است. اگر برگزیت تولید بالقوه اقتصاد را تا حد زیادی کاهش نمی‌داد، نیاز به افزایش مالیات و کاهش هزینه ها وجود نداشت.

در حالی که سهام بلو چیپ (ابر شرکت‌ها) در بریتانیا طی سال جاری میلادی تنها 0.4 درصد کاهش یافته است، شاخص فوتسیFTSE 250 ، 17 درصد کاهش یافته است که منعکس کننده سقوط سهام خرده فروشان و مارک هایی است که مصرف کننده محور و با سرمایه متوسط هستند.

در عین حال، برندهای لوکس فرانسوی در برابر نگرانی های رکود جهانی "خوب" ایستادگی می کنند. مالکان لویی ویتون LVMH، به ارزش 360 میلیارد دلار، "فروش رکورد" را در ایالات متحده گزارش کردند و انتظار دارند سه ماهه چهارم خوبی در بازارهای چین داشته باشند.

ارسال نظر

تازه ها