کد خبر 141280

دومین اقتصاد بزرگ جهان، شتاب خود را از دست داد

تولید کارخانه‌های چین کندتر از حد انتظار رشد کرد و فروش خرده‌فروشی به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه اکتبر کاهش یافت که نشان می‌دهد دومین اقتصاد بزرگ جهان در حالی که با محدودیت‌های طولانی مدت کووید- ۱۹ و رکود املاک مقابله می‌کند، شتاب خود را از دست می‌دهد.

دومین اقتصاد بزرگ جهان، شتاب خود را از دست داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تولید کارخانه‌های چین کندتر از حد انتظار رشد کرد و فروش خرده‌فروشی به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه اکتبر کاهش یافت که نشان می‌دهد دومین اقتصاد بزرگ جهان در حالی که با محدودیت‌های طولانی مدت کووید- ۱۹ و رکود املاک مقابله می‌کند، شتاب خود را از دست می‌دهد.

سرمایه‌گذاری املاک در چین نیز با سریع‌ترین سرعت خود در ۳۲ ماه گذشته کاهش یافت که نشان‌دهنده ضعف بیشتر در بخشی است که یک چهارم اقتصاد را تشکیل می‌دهد.

اقتصاد چین با مجموعه‌ای از مشکلات از جمله سیاست کووید صفر، رکود دارایی و خطرات رکود جهانی مواجه است و البته اقدامات اخیر برای کاهش برخی محدودیت‌های کووید و ارائه حمایت مالی از بازار دارایی، احساسات بازار را تقویت کرده است اما تحلیلگران انتظار دارند که سیاست سختگیرانه پکن برای مقابله با کووید به شدت بر فعالیت‌های اقتصادی تأثیر بگذارد.

ارقام امروز (سه‌شنبه) جدیدترین آماری بود که به تضعیف اقتصاد اشاره کرد زیرا داده‌های اخیر نشان داد که صادرات و وام‌های بانکی جدید بیش از حد انتظار کاهش یافته است. آمارهای اخیر تورم نیز نشان دهنده کاهش تقاضای داخلی است.

تحلیلگران گلدمن ساکس اعلام کردند که رشد فعالیت اکتبر به طور کلی کند شد و انتظارات بازار را از دست داد. داده‌های اداره ملی آمار این کشور نشان داد که تولید صنعتی در اکتبر پنج درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که انتظارات برای افزایش ۵.۲ درصدی در نظرسنجی رویترز را از دست داد و از رشد ۶.۳ درصدی سپتامبر، کاهش یافت.

خرده‌فروشی، برای اولین‌بار از ماه مه، کاهش یافت و فروش ۰.۵ درصد در مقابل انتظارات برای افزایش یک درصدی و در مقایسه با افزایش ۲.۵ درصدی در سپتامبر کاهش یافت.

تحلیلگران اظهار کردند که این کشور در مسیر دستیابی به هدف رشد سالانه حدود ۵.۵ درصدی قرار دارد. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار دارند اقتصاد در سال ۲۰۲۲ رشد ۳.۲ درصدی داشته باشد.

ارسال نظر

تازه ها