کد خبر 141270

عقب‌نشینی قیمت مس از قله پنج ماهه

قیمت مس در معاملات روز دوشنبه از قله پنج ماهه قیمتی خود که در نتیجه امیدها به افزایش تقاضای چین ایجادشده بود عقب‌نشینی کرد.

عقب‌نشینی قیمت مس از قله پنج ماهه

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز دوشنبه از قله پنج ماهه قیمتی خود که در نتیجه امیدها به افزایش تقاضای چین ایجادشده بود عقب‌نشینی کرد.

قیمت هرتن مس تحویل ماه دسامبر در بورس کالای نیویورک 2 درصد کاهش یافت و به 8426 دلار رسید. کاهش محدودیت‌های کرونایی چین از جمله کاهش مدت زمان قرنطینه باعث افزایش امیدها به بهبود تقاضای چین برای کامودیتی‌ها شده بود. این امر باعث شد که قیمت‌ها در یک هفته گذشته افزایش پیدا کنند.

از طرف دیگر حمایت دولت از بخش صنعت ساخت و ساز نیز بر حمایت از قیمت مس در بازار افزود. دولت چین در یک اقدام مالی وام‌های دریافتی از مؤسسات مالی را برای حمایت از بخش صنعت ساخت و ساز تمدید کرد تا بدین وسیله نقدینگی موجود در بازار را افزایش دهد.

همچنین کاهش نگرانی‌ها از بابت عرضه مس در بورس فلزات لندن به دلیل افزایش میزان ذخایر مس این بورس باعث خنثی شدن روند افزایش قیمت مس در بازار شد. این در حالیست که پرمیوم هر تن مس برای قرارداد سه ماهه از 135 دلار در هر تن به نزدیک صفر رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها