کد خبر 141136

بورس فلزات لندن تحریم ورود کالاهای روسی به بورس را رد کرد

بورس فلزات لندن بعد از چندین جلسه بحث و گفتگو درباره روسیه در نهایت تصمیم گرفت که علیه ممنوعیت ورود کالاهای روسی به این بورس رای بدهد.

بورس فلزات لندن تحریم ورود کالاهای روسی به بورس را رد کرد

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بورس فلزات لندن بعد از چندین جلسه بحث و گفتگو درباره روسیه در نهایت تصمیم گرفت که علیه ممنوعیت ورود کالاهای روسی به این بورس رای بدهد.

این تصمیم بورس فلزات لندن به مذاق تولید کنندگان غربی آلومینیوم که روی این موضوع لابی کرده خوش نیامد. بورس فلزات لندن اعلام کرد که بازخوردش از بازار صنعت فلزات نشان داد که بازار فلزات هنوز هم ظرفیت پذیرش کالاهای روسی را دارد.

این بورس بزرگ کالایی اروپا در بیانیه خود اعلام کرد که از حمله روسیه به اوکراین چشم‌پوشی نکرده اما این بورس نباید به دنبال این باشد که روی این بازار گسترده صنعت در سطح کلان قضاوت اخلاقی خود را تحمیل کند.

بورس فلزات لندن از یک ماه پیش به صورت رسمی گفتگوهای خود حول ممنوعیت یا عدم ممنوعیت ورود کالاهای روسی به این بورس را آغاز کرد. این تصمیم به درخواست شرکت آمریکایی تولیدکننده آلومینیوم یعنی «آلکوا» و سایر تولیدکنندگان بزرگ انجام گرفت که خواستار خروج کالاهای روسی از این بورس شده بودند. به گفته آنها تعداد کسانی که اکنون روسیه را تحریم کرده اند در حال افزایش است و  کالاهای روسی باید از ورود به این بورس ممنوع شوند.

طی روزهای اخیر و در حالی که تولیدکنندگان انتظار داشتند بورس فلزات لندن ورود کالاهای روسی را ممنوع کند قیمت این فلزات با جهش قیمتی مواجه شده بود. بورس فلزات لندن زمانی این بیانیه را منتشر کرد که در ساعات تعطیلی به سر می‌برد و در نتیجه این تصمیم ارزش سهام تولیدکنندگان آمریکایی در بورس افت کرد.

آمریکا و اروپا در واکنش به حمله روسیه به اوکراین تحریم‌های سنگینی را علیه روسیه وضع کردند و این در حالیست که فلزاتی که در بورس فلزات لندن معامله می‌شدند شامل این تحریم‌ها نبودند. برخی از مصرف‌کنندگان به خود صورت خودخواسته کالاهای روسی را تحریم کرده و از خرید کالاهای روسیه امتناع می‌کردند و به همین دلیل آنها این ترس را داشتند که روسیه اقدام به دامپینگ کند.

بورس فلزات لندن در بیانیه خود تصریح کرد که شواهد کافی برای این استدلال وجود نداشت. شرکت بزرگ روسی «روسال» اصرار داشت که قصد ندارد حجم عظیمی از کالاهای خود را وارد بورس فلزات لندن کند و این در حالیست که انجمن‌هایی که نمایندگان هزاران شرکت اروپایی را بر عهده دارند ماه گذشته هشدار دادند که ممنوعیت کالاهای روسیه و یا تحمیل هرگونه تحریم و یا تعرفه از جانب دولت‌ها تهدیدی حیاتی برای صنعت آلومینیوم اروپا بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها