کد خبر 141133

ارزش بازار رمز ارزها 30 میلیارد دلار کاهش یافت

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز با افتی ۳۰میلیارد دلاری در شبانه روز گذشته، اکنون به ۸۴۷میلیارد دلار رسیده است.

ارزش بازار رمز ارزها 30 میلیارد دلار کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای اخیر نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشته است و تا به امروز نشانه‌ای از بازگشت روند یا پایان نوسانات دیده نمی‌شود.

 این در حالی بوده که  روز جمعه صرافی «FTX» به‌طور رسمی اعلام ورشکستگی کرد و این خبر باعث شد تا سقوط قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال تشدید شود.

 روز پنجشنبه نیز داده‌های نرخ تورم ماه اکتبر (مهر) آمریکا منتشر شد که نشان می‌دهد در سال منتهی به اکتبر ۲۰۲۲ تورم در این کشور ۷.۷درصد رشد داشته است؛ نرخی که از پیش‌بینی ۷.۹درصدی تحلیلگران و تورم ۸.۲درصدی ماه سپتامبر (شهریور) به‌وضوح کمتر است. به دنبال انتشار این آمار مثبت قیمت بیت کوین تا بالای ۱۸٬۰۰۰ دلار رشد کرد، اما در ادامه مجدداً تا نزدیکی ۱۶٬۰۰۰ دلار پایین آمد.

همان طورتحلیل گران اعلام می کنند ، بیت کوین در حال حاضر حوالی ۱۶٬۸۰۰ دلار خریدوفروش می‌شود و طی ۲۴ ساعت اخیر هم ۲.۵درصد از ارزش خود را از دست داده است.

 شرایط بازار در مجموع همچنان آشفته به نظر می‌رسد، اما برخی از کاربران امیدوارند FTX موفق به اجرای توافق یا طرحی شود تا بتوان این مشکل را تا حدی زودتر حل و در صورت امکان دارایی کاربران را بازیابی کند. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این صرافی امروز متحمل یک هک بزرگ شده است.

 هلیوم، سولانا و کرونوس (CRO) جزو آلت کوین‌هایی هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین کاهش قیمت (بیش از ۱۳درصد) را میان ۱۰۰ ارز اول بازار تجربه کرده‌اند و در مقابل قیمت دوج کوین در همین بازه زمانی نزدیک به ۵درصد رشد کرده است. طی ۲۴ ساعت اخیر هم ۱۴۵میلیون دلار موقعیت معاملاتی لیکویید شده است که نصف بیشتر آنها موقعیت لانگ (صعودی) بوده‌اند.

 ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز با افتی ۳۰میلیارد دلاری در شبانه روز گذشته، اکنون به ۸۴۷میلیارد دلار رسیده است.

 
منبع : ارز دیجیتال
ارسال نظر

تازه ها