کد خبر 140951

سقوط بیت کوین به کانال 17 هزار دلار

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر حدود 12 درصد کاهش یافت.

سقوط بیت کوین به کانال 17 هزار دلار

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در حال حاضر، بازار رمزارزهای دیجیتال یکی از بزرگترین رکودهای روزانه سال جاری را تجربه می‌کند که این سقوط با نبرد صرافی FTX و بایننس آغاز شده است.

در یکی از بزرگترین و سریع‌ترین سقوط‌های بازار سال، ۱۳۲ میلیارد دلار از دارایی‌های کریپتو از بین رفته و نکته قابل توجه این است که شاهد اتفاق کنونی طی ۱۲ ساعت گذشته بودیم.

به گفته شرکت کوین کگو، ارزش کل بازار از ۱.۰۷ تریلیون دلار در ۱۲ ساعت قبل به ۹۳۸ میلیارد دلار در زمان نگارش این مطلب کاهش یافته است.

اکثر دارایی‌های ارزهای دیجیتال زیان دو رقمی متحمل شدند و توکن بومی صرافی FTX پیشرو و توکن FTT نیز طی چند ساعت گذشته با افزایش نگرانی‌های نقدینگی و ورشکستگی، ۷۵ درصد کاهش قیمت داشته است. این حرکت با اعلام این که صرافی مذکور توسط رقیب بایننس تصاحب خواهد شد، تسریع شد.

بازارهای کریپتو اکنون در پایین‌ترین سطح خود از اواسط سپتامبر و نوسانات در منطقه حمایت بلندمدت قرار دارند. شکستن زیر سطوح فعلی، دارایی‌های کریپتو را در این چرخه بازار نزولی به پایین‌ترین سطح جدید می‌رساند.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۳۵.۲۲ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۷.۸۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۱۷,۴۵۶ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۷,۳۴۶ تومان معادل ۶۵۱,۹۴۷,۰۰۴ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۱۵.۴۶ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۱۱.۵۹% کاهش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰(10 November 2021) معادل ۶۸,۶۶۴.۱۶ دلار بوده که همینک %۷۴.۵۷ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۹.۲ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود. 

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۴۵.۴۷ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۶.۱۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از اتریوم در این لحظه با قیمت ۱,۱۸۸.۶۹ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۷,۰۳۸ تومان معادل ۴۴,۰۲۷,۰۶۴ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۲.۷۱ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۲۰.۱۰% کاهش یافته است. بالاترین قیمت اتریوم در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰(10 November 2021) معادل ۴,۸۵۱.۱۱ دلار بوده که همینک %۷۵.۴۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش اتریوم ۱۲۲.۳۷ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۱۲۲.۳۷ میلیون خواهد بود. 

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۹.۸۳ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۷.۷۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از تتر در این لحظه با قیمت ۰.۹۹۹۵۴۳ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۶,۹۸۳ تومان معادل ۳۶,۹۶۶ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۵۹.۵۱ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۰۶% کاهش یافته است. بالاترین قیمت تتر در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۳(25 February 2015) معادل ۱.۲۱ دلار بوده که همینک %۱۷.۷۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش تتر ۶۹.۸۶ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۷۳.۱۴ میلیارد خواهد بود. 

دوج کوین با نماد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۰.۹۴ میلیارد دلار، در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۲۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از دوج کوین در این لحظه با قیمت ۰.۰۸۲۴۴۴ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۷,۱۲۸ تومان معادل ۳,۰۶۰ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳.۴ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۱۸.۹۵% کاهش یافته است. بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰(08 May 2021) معادل ۰.۷۳ دلار بوده که همینک %۸۸.۷۲ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش دوج کوین ۱۳۲.۶۷ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۳۲.۶۷ میلیارد خواهد بود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها