کد خبر 140782

نفت از قله دوماهه خود عقب‌نشینی کرد

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه در نتیجه نگرانی‌ها از بابت تقاضا در چین از قله دو ماهه خود عقب‌نشینی کرد.

نفت از قله دوماهه خود عقب‌نشینی کرد

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه در نتیجه نگرانی‌ها از بابت تقاضا در چین از قله دو ماهه خود عقب‌نشینی کرد.

پیش از این اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه احتمالا چین سیاست ابتلای صفر خود را لغو کند و محدودیت‌ها را کاهش دهد و به همین دلیل قیمت نفت و فلزات اساسی هفته گذشته یک جهش صعودی را تجربه کردند. اما مقامات چین پایبندی به این سیاست را اعلام کردند و در نتیجه قیمت نفت با افت قیمت مواجه شد. موج کنونی ابتلا به کرونا در چیثن بدترین وضعیت طی شش ماه اخیر را نشان می‌دهد.

مقامات کمیسیون ملی سلامت چین آخر هفته اعلام کردند کشور در مبارزه با کووید 19 روی سیاست خود همچنان پایبند است و به احتمال زیاد محدودیت‌های کرونایی را افزایش خواهد داد.

سیاست ابتلای صفر اقصاد چین طی سال 2022 را دچار آسیب کرده و فعالیت کارخانجات این کشور را مختل کرده است. همچنین میزان واردات نفت این کشور به دنبال شیوع کرونا و محدودیت‌های شدید نیز به شدت کاهش یافته است. امروز قرار است داده‌های تجاری چین منتشر شوند و انتظار می‌رود که میزان واردات نفت این کشور با کاهش شدید روبرو شود.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازارهای آسیایی با کاهش نزدیک به یک درصدی اکنون به هر بشکه 97 دلار رسیده و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با کاهش بیش از 1 درصدی اکنون در نقطه 94 دلار معامله می‌شود. هر دو پایه نفتی هفته گذشته به دلیل انتشار اخباری مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا قصد دارد سیاست تهاجمی افزایش نرخ بهره خود را کاهش دهد یک رالی صعودی را تجربه کردند.  

چهار مقام فدرال رزرو هفته گذشته اعلام کردند که آنها از افزایش کمتر نرخ بهره نسبت به ماه‌های قبل در ماه دسامبر دفاع می‌کنند و به همین دلیل بازارهای پرریسک مالی با افزایش مواجه شدند. این سخن بدین معناست که احتمالا فدرال رزرو در ماه دسامبر نرخ بهره را حدود نیم درصد افزایش دهد و این در حالی است که طی ماه‌های قبل 0/75 درصد افزایش داده بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها