کد خبر 140673

در ماه اکتبر؛

افزایش ۶.۳ درصدی تولید زغال سنگ هند

تولید زغال سنگ هند طی اکتبر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۶.۳ درصدی بود.

افزایش ۶.۳ درصدی تولید زغال سنگ هند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تولید زغال سنگ هند طی اکتبر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۶.۳ درصدی بود. این کشور همچنین طی ۱۰ ماهه سال جاری میلادی نزدیک ۳۵۲ میلیون تن از این ماده معدنی را تولید کرد.

به نقل از ایمیدرو، براساس اعلام وب سایت Standard Business، میزان تولید زغال سنگ هند طی اکتبر سال جاری به ۵۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۶.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. همچنین طی مدت یادشده، برداشت این ماده معدنی در هند شاهد افت ۴.۹ درصدی بود و ۵۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

این در حالی است که شرکت زغال سنگ هندCoal India از ابتدای آوریل تا پایان اکتبر ۲۰۲۲ میلادی میزان تولید زغال سنگ در این کشور را ۳۵۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن اعلام کرد که رشد ۱۷.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی نشان می دهد.

همچنین طی این مدت، برداشت زغال سنگ از معادن هند با رشد ۵.۹ درصدی نسبت به سال گذشته به ۳۸۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن افزایش یافت.

علاوه بر این، شرکت زغال سنگ هند ۱۷ پروژه مربوط حمل و نقل سبز در حوزه زغال سنگ را نیز در برنامه خود دارد.

هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان زغال سنگ جهان است و صنعت زغال سنگ از منابع اصلی درآمد ایالات مختلف و همچنین دولت مرکزی این کشور به شمار می رود. همچنین حدود ۷۰ درصد از برق تولیدی این کشور از طریق زغال سنگ تامین می شود.

ارسال نظر

تازه ها