کد خبر 140644

افزایش بیش از انتظار میزان اشتغال ماه اکتبر آمریکا / نرخ بیکاری افزایش یافت

مشاغل آمریکا میزان استخدام نیروی کار خود در ماه اکتبر را افزایش دادند اما با این حال نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافت تا فدرال رزرو تصویری نسبتا گیج‌کننده و ترکیبی از وضعیت اشتغال در آمریکا را دریافت کند.

افزایش بیش از انتظار میزان اشتغال ماه اکتبر آمریکا / نرخ بیکاری افزایش یافت

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، مشاغل آمریکا میزان استخدام نیروی کار خود در ماه اکتبر را افزایش دادند اما با این حال نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافت تا فدرال رزرو تصویری نسبتا گیج‌کننده و ترکیبی از وضعیت اشتغال در آمریکا را دریافت کند.

طبق گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا میزان NFP آمریکا در ماه اکتبر 261 هزار نفر افزایش یافت و اصلاحات میزان اشتغال به کار در ماه سپتامبر نیز نشان می‌دهد که تعداد 315 هزار نفر در این ماه وارد بازار کار شدند. این در حالیست که اقتصاددانان برآورد کرده بودند میزان اشتغال به کار ماه اکتبر 193 هزار نفر خواهد بود.

همچنین بر اساس گزارش این وزارتخانه نرخ بیکاری با افزایش 0/2 درصدی به 3.7 درصد رسید که بالاتر از میزان برآوردها بوده است. پیش‌بینی‌ها حکایت از این داشت که نرخ بیکاری 3.6 درصد خواهد بود.

میانگین دستمزد ساعتی کار در آمریکا در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر نیز رشد کرد. بر اساس این گزارش میانگین دستمزد ساعتی شاغلان آمریکا در ماه اکتبر حدود 0/4 درصد نسبت به ماه سپتامبر افزایش یافت و حدود 4.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرده است. البته این را هم باید در نظر گرفت که افزایش دستمزد برخی از نیروی کار در آمریکا با تورم ایجاد شده در کشور متناسب نیست و این عامل موجب تغییر در رفتار مصرف کننده خواهد بود.

گزارش‌ها از بازار کار آمریکا حکایت از این دارند که تقاضا برای نیروی کار با وجود افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و چشم‌انداز رکودی همچنان خوب است و با توجه به این تقاضا دستمزدها نیز افزایش یافته است.

در معاملات روز جمعه نرخ بازدهی اوراق دو ساله نوسانی بود اما شاخص اس اند پی افزایش یافت و شاخص دلار نیز اندکی کاهش یافت. معامله‌گران احتمال می‌دهند که میزان افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر حدود نیم درصد خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها