کد خبر 140200

افزایش ۲۰ درصدی دوج‌کوین ظرف ۲۴ ساعت

قیمت دوج کوین ظرف 24 ساعت، بیش از 20٪ افزایش یافت. کارشناسان اقدامات ایلان ماسک در خرید توییتر را یکی از علل اصلی افزایش چشمگیر قیمت این میم کوین می‌دانند.

افزایش ۲۰ درصدی دوج‌کوین ظرف ۲۴ ساعت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دوج کوین (DOGE) در 25 اکتبر (سه‌شنبه 3 آبان) یک جهش قیمت را تجربه و یک کندل سبز را ثبت کرد. قیمت این میم کوین در روز گذشته (چهارشنبه 4 آبان) نیز افزایش قابل توجهی یافت و کندل سبز بزرگ‌تری را ایجاد کرد. تحلیلگران معتقدند، امیداوری سرمایه‌گذاران به ملایم‌تر شدن موضع فدرال رزرو در مبارزه با تورم و هم‌چنین، تلاش ایلان ماسک برای خرید توییتر از جمله علل اصلی افزایش قابل ملاحظه‌ی قیمت دوج کوین هستند.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، دوج کوین پس از 21.44 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته، در حال حاضر با قیمت 0.077 دلار معامله می‌شود. قیمت این میم کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز نزدیک به 30 درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار کریپتو امروز توانست از مرز 1 تریلیون دلار عبور کند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که مومنتوم صعودی ایجادشده در بازار کریپتو نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت دوج کوین به شمار می‌رود.

البته، یکی از عوامل انکارناپذیر سبز شدن قیمت این میم کوین طی دو روز گذشته پیشرفت‌های ایلان ماسک در خرید توییتر است. با این‌که بازدید ایلان ماسک از دفتر مرکزی توییتر ظاهرا ارتباط خاصی با دوج کوین نداشته است، اثرگذاری این اقدام را بر قیمت دوج کوین نمی‌توان انکار کرد.

بنا به گزارش‌ها، پس از شش ماه، این معامله سرانجام قرار است در روز جمعه 28 اکتبر (6 آبان) انجام شود.

از نظر تکنیکال، افزایش قیمت دوج کوین باعث شد این میم کوین دو سطح مقاومت اصلی، یعنی میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه و میانگین متحرک ساده‌ی 100 روزه، را از پیش رو بردارد. این سطوح می‌توانند پایه‌های حمایتی محکمی را برای قیمت دوج کوین تشکیل دهند؛ این سطوح در گذشته نیز از قیمت دوج کوین حمایت می‌کردند.

از سوی دیگر، فشار خرید باعث شده است که این میم کوین در محدوده‌ی اشباع خرید قرار گیرد؛ به این ترتیب، احتمال دارد قیمت دوج کوین اندکی کاهش یابد.

 

به علاوه، افزایش قیمت دوج کوین می‌تواند باعث شروع دوباره‌ی فعالیت نهنگ‌ها شود.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که اگر دوج کوین به حرکت صعودی فعلی خود ادامه دهد، می‌تواند به قیمت 0.08 دلار برسد. دوج کوین در پنج ماه گذشته نتوانسته است به این سطح دست یابد.

ارسال نظر

تازه ها