کد خبر 140080

عربستان نسبت به استفاده از ذخایر استراتژیک نفت هشدار داد

وزیر انرژی عربستان سعودی امروز سه شنبه کشورش را امن‌ترین و قابل اعتمادترین کشور برای نفت خواند و به کشورها درباره استفاده از ذخایر استراتژیک نفت هشدار داد.

عربستان نسبت به استفاده از ذخایر استراتژیک نفت هشدار داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی(واس)، «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی عربستان سعودی  امروز سه شنبه کشورش را امن‌ترین و قابل اعتمادترین کشور برای نفت خواند و به کشورها درباره استفاده از ذخایر استراتژیک نفت هشدار داد.

وزیر انرژی عربستان سعودی در جریان شرکت در کنفرانس «ابتکار سرمایه‌گذاری آینده» در ریاض گفت که راه حل بحران انرژی دست تنها یک کشور نیست؛ بلکه راه حل باید از سوی شرکای مختلف باشد و باید به وجود بحران اذعان کرد، نه اینکه سیاست‌هایی وضع کرد و بر پیچیدگی بحران افزود.

وی افزود که ریاض در حال ارتباط با تعدادی از دولت‌های اروپایی در رابطه با بحران کنونی انرژی است.  عبدالعزیز بن سلمان تاکید کرد که عربستان سعودی تامین کننده همه کسانی خواهد بود که نیاز دارند.

وزیر انرژی عربستان در رابطه با بحران انرژی در اروپا اظهار داشت که اروپا شاهد یک مرحله بحرانی و مشکلات عدیده در زنجیره تامین است و عربستان با آنها همکاری می کند تا نیازهای خود را تامین کند.

وی درباره واکنش آمریکا نسبت به تصمیم اوپک پلاس در کاهش تولید نفت گفت: ما در عربستان  تصمیم گرفتیم در خصوص این مساله پخته و سنجیده عمل کنیم.

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها