کد خبر 140028

زیان خالص تسلا از بیت‌کوین در سه ماهه سوم به 106 میلیون دلار رسید

طبق صورت‌های مالی منتشر شده شرکت تسلا به دلیل کاهش شدید ارزش بازار بیت‌کوین طی ماه‌های اخیر حدود 106 میلیون دلار زیان شناسایی کرده است و این در حالی است که تنها 218 میلیون دلار بیت‌کوین در ترازنامه خود دارد.

زیان خالص تسلا از بیت‌کوین در سه ماهه سوم به 106 میلیون دلار رسید

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل کوین تلگراف، شرکت آمریکایی تسلا سازنده خودروهای الکتریکی صورت‌های مالی سه ماهه سوم سال خود را منتشر کرد که بر اساس این گزارش از ابتدای سال 2021 این شرکت حدود 1.5 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

همچنین بر طبق این گزارش این شرکت اکنون زیان تحقق نیافته 170 میلیون دلاری به دلیل تغییر در ارزش بازار این این ارز دیجیتال دارد. از طرف دیگر تسلا طی دو سال گذشته توانسته با فروش برخی از دارایی‌های خود حدود 64 میلیون دلار سود شناسایی کند و به این ترتیب میزان زیان خالص این شرکت از بیت‌کوین در انتهای سه ماهه سوم سال به 106 میلیون دلار رسید.

طبق گزارشی که همراه صورت‌های مالی این شرکت منشتر شده اعلام شده که زیان تسلا تاثیری روی فعالیت‌های عملیاتی این شرکت نخواهد داشت. سود این شرکت در نه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 169 درصد افزایش یافته است. سود نه ماهه سال گذشته این شرکت حدود 3.3 میلیارد دلار بود.

شرکت تسلا اعلام کرد که در ترازنامه خود تنها 218 میلیون دلار بیت‌کوین دارد که تاثیری در فعالیت‌های این شرکت نخواهد داشت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها