کد خبر 139184

سرمایه گذاری ۱ میلیارد یورویی آمازون در ناوگان کامیون برقی اروپا

شرکت آمازون به تازگی اعلام کرده است که بیش از ۱ میلیارد یورو معادل ۹۷۴.۸ میلیون دلارطی پنج سال آینده در زمینه ون‌ها و کامیون‌های برقی و کم آلایندگی در سراسر اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد.

سرمایه گذاری ۱ میلیارد یورویی آمازون در ناوگان کامیون برقی اروپا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آمازون قصد دارد با سرمایه گذاری کلان در زمینه حمل و نقل برقی، میزان کربن تولیدی سیستم های خود را به صفر برساند.

شرکت آمازون به تازگی اعلام کرده است که بیش از ۱ میلیارد یورو معادل ۹۷۴.۸ میلیون دلارطی پنج سال آینده در زمینه ون‌ها و کامیون‌های برقی و کم آلایندگی در سراسر اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد و تلاش خود را برای دستیابی به میزان کربن صفر تسریع خواهد کرد.

این شرکت خرده فروشی می‌گوید که این سرمایه گذاری همچنین با هدف تحرک نوآوری در سراسر صنعت حمل و نقل و تشویق برای توسعه زیرساخت‌های ایستگاه شارژ عمومی بیشتر برای وسایل نقلیه الکتریکی انجام شده است.

این خرده فروش آنلاین گفت این سرمایه گذاری، به ناوگان ون برقی آن در اروپا کمک می‌کند تا سال ۲۰۲۵ از تعداد وسایل حمل و نقل از ۳ هزار وسیله نقلیه به بیش از ۱۰ هزار دستگاه برسد.

این شرکت نگفته است که در حال حاضر چند درصد از ناوگان تحویل اروپا برقی است، اما اعلام کرد که ۳ هزار ون بدون آلایندگی در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰۰ میلیون بسته را تحویل دادند.

آمازون همچنین امیدوار است در سال‌های آینده بیش از ۱۵۰۰ وسیله نقلیه الکتریکی برای حمل کالای سنگین را خریداری کند.
اگرچه تعدادی از شرکت‌های لجستیکی بزرگ متعهد به خرید تعداد زیادی ون و کامیون برقی بدون آلایندگی هستند، اما هنوز تعداد زیادی از این وسایل نقلیه برای خرید وجود ندارد.

تعدادی از استارت‌آپ‌ها برای آوردن وانت یا کامیون‌های برقی به بازار رقابت می‌کنند و با رقابت فزاینده‌ای از سوی تولیدکنندگان قدیمی مانند شرکت جنرال موتورز و شرکت فورد موتور روبرو هستند.

بزرگترین سفارش ون برقی آمازون برای ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه تا سال ۲۰۲۵ است. این شرکت گفت که در کنار خودرو‌های برقی، روی هزاران شارژر در تاسیسات سراسر اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت قصد دارد ناوگان حمل و نقل خود را تا سال ۲۰۴۰ به کربن صفر برساند.

ارسال نظر

تازه ها