کد خبر 138985

جریمه اپل در فرانسه به یک سوم کاهش یافت

یک دادگاه فرانسوی جریمه ۱.۱ میلیارد یورویی که علیه شرکت اپل برای رفتار ضد رقابتی تعیین شده بود را به ۳۷۲ میلیون یورو (۳۶۶.۳۱ میلیون دلار) کاهش داد.

جریمه اپل در فرانسه به یک سوم کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جریمه اولیه از سوی دیده بان ضد انحصارطلبی فرانسه در سال ۲۰۲۰ علیه اپل برای رفتار ضد رقابتی که در قبال شبکه توزیع و خرده فروشی خود داشت، صادر شده بود. در آن زمان، این بزرگترین جریمه صادره از سوی این رگولاتور ضد انحصارطلبی بود که اعلام کرده بود اپل قیمتی را به فروشندگان تحمیل کرده تا مطابق با قیمتهای این شرکت کالیفرنیایی در فروشگاههای خود یا در اینترنت باشد.

دادگاه تجدیدنظر، اتهام وارده از سوی دیده بان ضد انحصارطلبی فرانسه مبنی بر این که اپل از وابستگی اقتصادی خرده فروشان به این شرکت سوءاستفاده کرده است را تایید کرد اما اتهام تبانی قیمت را لغو کرد. همچنین مدت زمان اتهام محدود کردن مشتریان عمده فروشی را کاهش داد.

دادگاه تصمیم گرفت نرخ مورد استفاده برای محاسبه جریمه را پایینتر بیاورد.

دیده بان ضد انحصارطلبی فرانسه در سال ۲۰۲۰ با توجه به اندازه و قدرت مالی اپل، برای محاسبه جریمه، از نرخ بالایی استفاده کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، اپل اعلام کرده بود برای این تصمیم، درخواست تجدیدنظر خواهد کرد اما به میزان جریمه صادره از سوی دادگاه، اشاره نکرد. این شرکت آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد هر چند دادگاه به درستی بخشی از تصمیم سازمان رقابت فرانسه را باطل کرد اما بر این باوریم که باید این تصمیم به طور کامل باطل شود و قصد داریم تقاضای تجدیدنظر کنیم. این حکم برای شیوه هایی است که بیش از یک دهه قبل اجرا می شدند و حتی خود این سازمان فرانسوی قبول دارد که دیگر استفاده نمی شوند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها