کد خبر 137601

کارگران عضو اتحادیه یونایتد اتو ورکرز آمریکا شب گذشته در کارخانه شرکت استلانتیس در ایندیانای آمریکا دست به اعتصاب زدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، کارگران عضو اتحادیه یونایتد اتو ورکرز آمریکا شب گذشته در کارخانه شرکت استلانتیس در ایندیانای آمریکا دست به اعتصاب زدند. دلیل این اعتصاب نگرانی‌ها نسبت به سلامت و ایمنی در این کارخانه عنوان شده است.

در بیانیه این اتحادیه کارگری آمده که از شرکت خودروسازی استلانتیس خواسته شده تا در این کارخانه سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعویض کند، لباس‌های تمیز برای کارگران فراهم کرده و تجهیزات ایمنی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعمیر کند تا شرایط کاری راحت‌تر و ایمن‌تر برای کارگران فراهم شود. هنوز معلوم نیست که کارگران تا کی قرار است اعتصاب خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ادامه دهند.

شرکت خودروسازی استلانتیس در سال 2021 و با ادغام 16 برند خودروسازی شامل آلفا رومئو، کرایسلر، فیات، سیتروئن، دوج، جیپ، مازراتی، پژو و برخی برندهای دیگر تشکیل شده است.

سیندی استرادا، نایب رئیس اتحادیه یونایتد اتو ورکرز می‌گوید که استلانتیس مدعی است هیچ پولی برای فراهم کردن نیازهای اساسی کارگران ندارد اما در عین حال شاهد سودآوری بسیار بالای این شرکت و سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری از سوی استلانتیس برای ساخت یک کارخانه باطری‌سازی جدید هستیم.

در ماه می استلانتیس و سامسونگ اعلام کردند که مجموعا 2.5 میلیارد دلار برای ساخت یک کارخانه باطری‌سازی سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

در مقابل البته شرکت خودروساز طی بیانیه‌ای گفته پس از دو روز مذاکره با حسن نیت و ارائه یک پیشنهاد که معتقدیم نگرانی‌های کارگران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برطرف می‌کند، با اعتصاب کارگران ناامید شده‌ایم. ما منتظر آن هستیم که هرچه زودتر دوباره مذاکره با کارگران از سر گرفته شود.

گفته می‌شود این شرکت حدود 300 هزار نفر کارمند دارد. در 130 کشور حضور داشته و در 30 کشور هم کارخانه خودروسازی دارد./فارس

ارسال نظر

تازه ها