کد خبر 137579

قیمت بیت‌کوین از از اواخر پنجشنبه تاکنون حدود 9 درصد رشد کرده و بزرگترین ارز دیجیتال بازار کریپتو اکنون بالای 21 هزار دلار معامله می‌شود. اتر که دومین ارز دیجیتال بازار به لحاظ ارزش است رشد 5 درصدی را تجربه کرده که بیشتر از میانگین است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بیت‌کوین و اتر در معاملات روزهای اخیر رشد بسیار زیادی را تجربه کردند به طوری که بیت‌کوین بیشترین صعود روزانه خود طی شش ماه اخیر را تجربه کرد. طبق آمارها ارزش بیت‌کوین در معاملات 24 ساعت گذشته 10 درصد افزایش یافت و اتر نیز با رشد 5 درصدی در همان بازه زمانی راه خود را ادامه داد. این در حالیست که هم بیت‌کوین و هم اتر در حال حاضر 50 درصد از سطح ابتدای سال خود فاصله دارند.

یکی از مهمترین سیگنال‌هایی که به بازار ارز مخابره شد چرخش سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو به سیاست انبساطی طی سال 2023 است و سرمایه‌گذاران و نهنگ‌ها بر این باورند که در سال 2023 فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

طبق چارت فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا در حال حاضر قصد دارد که نرخ بهره را در سال 2023 به بالای 3.5 درصد برساند و تا سال 2024 به زیر 3 درصد نخواهد آمد.

«چارلز ایوانز» رئیس فدرال رزرو شیکاگو روز پنجشنبه اعلام کرد که داده‌های تورم هفته آینده به بانک مرکزی کمک خواهد کردکه آینده نرخ بهره را تعیین کند. وی همچنین گفت انتظار دارد که نرخ بهره بین 3.5 تا 4 درصد برود  اما احتمالا نیازی نباشد که این کار خیلی سریع به انجام برسد.

قیمت بیت‌کوین از از اواخر پنجشنبه تاکنون حدود 9 درصد رشد کرده  و بزرگترین ارز دیجیتال بازار کریپتو اکنون بالای 21 هزار دلار معامله می‌شود. اتر که دومین ارز دیجیتال بازار به لحاظ ارزش است رشد 5 درصدی را تجربه کرده  که بیشتر از میانگین است. قیمت هر اتر در حال حاضر حدود 1722 دلار است و کارشناسان بازار ارزهای دیجتال برآورد کرده‌اند که مرز 1900 دلار را عبور خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها