کد خبر 137329

کاهش تولید سنگ آهن بر اثر دو حادثه معدنی در چین

دو حادثه اخیر در معادن سنگ آهن چین بر قیمت سنگ آهن در بازار اثر خواهد گذاشت. ، پیش بینی می شود این دو حادثه بر تولید و تحویل روزانه ۱۴ هزار تن‌ (ماهیانه ۴۲۰ هزار تن) کنسانتره سنگ آهن تاثیر سو بگذارد.

کاهش تولید سنگ آهن بر اثر دو حادثه معدنی در چین

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دو حادثه اخیر در معادن سنگ آهن چین بر قیمت سنگ آهن در بازار اثر خواهد گذاشت.

به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، پیش بینی می شود این دو حادثه بر تولید و تحویل روزانه ۱۴ هزار تن‌ (ماهیانه ۴۲۰ هزار تن) کنسانتره سنگ آهن تاثیر سو بگذارد.

حادثه اول که در شهر Daixian استان Shanxi در ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) در معدن Jingcheng به وقوع پیوست باعث ناپدید شدن ۳ نفر شد. این حادثه باعث اعمال دستور توقف کلیه فعالیت های معدنی در این منطقه تا اطلاع ثانوی شده است. خروج این واحد، باعث توقف تولید روزانه ۴ هزار تن و ماهانه ۱۲۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن می شود.

حادثه دوم‌ که در شهر Qianxi استان Hebei در ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) به وقوع پیوست، عواقب حادتری داشت ولی هنوز گزارش تلفات و جراحات احتمالی اعلام نشده است. بر اساس دستور صادره توسط مقامات دولتی، این واحد تولیدی حداقل برای مدت ۶ ماه تعطیل خواهد شد. این واحد وظیفه تولید روزانه ۱۰ هزار تن‌ کنسانتره سنگ آهن پر عیار را داشته است. مجموع کاهش تولید این واحد کنسانتره‌سازی در مدت ۶ ماه بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن است.

ارسال نظر

تازه ها