کد خبر 137199

قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازار آسیا با افزایش 2 درصدی مواجه شد و دلیل آن نیز انتظار سرمایه‌گذاران برای حفظ سطح کنونی تولید کشورهای عضو اوپک پلاس در نشست امروز است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازار آسیا با افزایش 2 درصدی مواجه شد و دلیل آن نیز انتظار سرمایه‌گذاران برای حفظ سطح کنونی تولید کشورهای عضو اوپک پلاس در نشست امروز است.

نشست اوپک پلاس امروز دوشنبه قرار است برگزار شود و سرمایه‌گذاران و فعالان بازار نفت انتظار دارند که کشورها برای حمایت از قیمت نفت تولید خود را در همین سطح کنونی نگه دارند .

در همین راستا قیمت نفت برنت با رشد 2 درصدی معادل 1 دلار و 88 سنت به 94 دلار در هر بشکه رسید و این در حالیست که در روز جمعه نیز برنت رشد 0/7 درصدی را تجربه کرده بود. از طرف دیگر نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با رشد 2 درصدی به 88 دلار رسیده و در جلسه معاملاتی قبل نیز رشد 0/3 درصدی را تجربه کرده بود.

همچنین بازارهای مالی آمریکا امروز به دلیل تعطیلات سراسری بسته خواهند بود.

تقفاضای نفت طی ماه‌های اخیر به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در چین به شدت آسیب دیده و به همین دلیل انتظار نمی‌رود که اوپک پلاس تولید خود را بیشتر از سطح کنونی افزایش دهد.

این در حالیست که منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال خبر داده که روسیه دومین تولید کننده نفت جهان در حال حاضر از کاهش بیشتر تولید نفت حمایت نمی‌‌کند و به همین دلیل احتمالا تولید در همین سطح کنونی باقی بماند.

«تینا تِنگ» تحلیل‌گر CMC Markets در یادداشتی می‌گوید خطر افت بیشتر قیمت همچنان وجود دارد به دو دلیل: اول احتمال ورود نفت ایران به بازار به دنبال توافق هسته‌ای و دوم هراس از رکود اقتصاد جهانی.

قیمت نفت بعد از اینکه در ماه مارس به پیک قیمتی خود رسید در سه ماهه گذشته به دلیل رشد شدید نرخ بهره و محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در چین در مسیر نزولی حرکت کرده است و این دو فاکتور احتمال دارد که رشد اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار دهند و تقاضای نفت را نیز تضعیف کنند.

در حال حاضر 33 شهر چین تحت قرنطینه کامل و یا نصف و نیمه قرار دارند و این بدین معناست که حدود 65 میلیون نفرد چین اکنون با محدودیت ناشی از قرنطینه زندگی می‌کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها