کد خبر 137166

در ماه آگوست و برای نخستین بار در 20 ماه گذشته صادرات هند کاهش پیدا کرده است. همچنین افزایش هزینه واردات نفت باعث شده کسری تراز تجاری هند نسبت به سال گذشته به بیش از 2 برابر برسد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در ماه آگوست و برای نخستین بار در 20 ماه گذشته صادرات هند کاهش پیدا کرده است. در عین حال افزایش هزینه واردات نفت به این کشور باعث شده تا کسری تراز تجاری هند در این مدت دو برابر شده و به 28.68 میلیارد دلار برسد.

هند در ماه آگوست 33 میلیارد دلار صادرات داشته و 61.68 میلیارد دلار هم واردات داشته است. بر اساس آمارهای اولیه که از سوی وزارت بازرگانی این کشور منتشر شد واردات هند در آگوست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد بالا رفته است.

آخرین باری که صادرات هند کاهش یافته بود نوامبر سال 2020 و در بحبوحه شیوع ویروس کرونا بود. در حالی که صادرات هند بین ماه‌های آوریل و آگوست سال جاری 17 درصد رشد کرده و به 102 میلیارد دلار رسیده است، اما واردات در همین مدت 45 درصد بالا رفته و به 317 میلیارد دلار افزایش یافته است.

کسری تراز تجاری هند در این مدت به 125 میلیارد دلار رسیده و این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 53 میلیارد دلار بوده است. هزینه واردات نفت هند در ماه آگوست 86 درصد رشد کرده و به 17.6 میلیارد دلار رسیده است.

ارسال نظر

تازه ها