کد خبر 136970

روزنامه گاردین انگلیس با استناد به داده‌های بانک مرکزی این کشور در گزارشی اعلام کرد که بدهی کارت‌های اعتباری در بریتانیا طی ماه ژوئن با بیش‌ترین شتاب نرخ سالانه از سال ۲۰۰۵ افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه گاردین انگلیس روز سه‌شنبه با استناد به داده‌های بانک مرکزی این کشور در گزارشی اعلام کرد که بدهی کارت‌های اعتباری در بریتانیا طی ماه ژوئن با بیش‌ترین شتاب نرخ سالانه از سال 2005 افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، میزان وام‌های پرداختی 740 میلیون پوند (836 میلیون دلار) نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافت که 13 درصد بیشتر از ماه مشابه در سال گذشته میلادی بود.

این در حالی بود که میزان اعتبار مالی مصرف شده که شامل وام‌های شخصی بدون تضمین و اضافه برداشت‌ها می‌شود، 6.9 درصد افزایش یافت و به 1.42 میلیارد پوند (1.65 میلیارد دلار) رسید که سریع‌ترین رشد سالانه آن از مارس 2019 محسوب می‌شود.

بانک مرکزی انگلیس همچنین اعلام کرد که وام گرفتن با استفاده از همه اشکال اعتبار مصرف‌کننده در ماه ژوئن کمتر از ماه قبل از آن بود اما بالاتر از میانگین 12 ماهه قبل از همه گیری یعنی 1 میلیارد پوند (1.16 میلیارد دلار) ایستاد.

تحلیلگران می گویند که افزایش وام گیری در حالی رخ می دهد که خانوارهای بریتانیایی به طور فزاینده‌ای برای مقابله با افزایش قیمت‌ها به کارت های اعتباری متکی هستند.

به گفته این تحلیلگران، به دلیل افزایش نرخ تورم (10.1 درصد در ژوئیه) و تهدید افزایش قبوض انرژی در طول فصل گرمایش زمستان، وضعیت احتمالا بدتر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هفته گذشته، تنظیم‌کننده انرژی بریتانیا یعنی آفجم Ofgem پیش‌بینی کرد که میانگین قبض انرژی سالانه خانوارها از ماه اکتبر به 3549 پوند (4137 دلار) افزایش می‌یابد که نسبت به آوریل 80 درصد افزایش خواهد داشت.

ارسال نظر

تازه ها