کد خبر 136623

شرکت کودلکو اعلام کرد در حال حاضر انتظار می‌رود میزان تولید این شرکت امسال به بین 1 میلیون و 490 هزار تن و 1 میلیون و 510 هزار تن برسد و این در حالیست که پیش از این برآورد کرده بود که تولید امسال حدود 1 میلیون و 610 هزار تن خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، «کودلکو» بزرگترین تولیدکننده مس جهان چشم‌انداز تولید مس خود در سال 2022 کاهش داد.

مهمترین دلیل این کاهش تولید پایین بودن سطح ریکاوری برخی از معادن این شرکت و نیز کاهش تولید مس با خلوص بالا در معدن «چوکیکاماتا»ی متعلق به این شرکت است.

این شرکت بزرگ دولتی اعلام کرد در حال حاضر انتظار می‌رود میزان تولید این شرکت امسال به بین 1 میلیون و 490 هزار تن و 1 میلیون و 510 هزار تن برسد و این در حالیست که پیش از این برآورد کرده بود که تولید امسال حدود 1 میلیون و 610 هزار تن خواهد بود.

اما در عین حال «آندره سوگارت» مدیر داخلی این شرکت این اعلام کرد همه تلاش‌ها را برای کسب بالاترین میزان تولید در سال 2022 انجام خواهیم داد. این شرک اخیرا یک حادثه مرگبار را در معدن «مینیسترو هالز» تجربه کرد که فرایند ریکاروی این معدن طول خواهد کشید. از طرف دیگر دلایل ژئومکانیکی و سیستم مدیریت مواد و مصالح اولیه از جمله عوامل تاثیر گذار بر کاهش تولید سنگ مس با گرید بالا در معدن «چوکیکاماتا» بوده است.

پیش از این در ماه ژوئن مدیرعامل این شرکت «ماکسیمو پاخِکو» به رویترز گفت تا زمانی که او مسئولیت این شرکت را برعهده دارد هدف تولید سالانه رسیدن به نقطه 1 ملیون 700 هزار تن خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها