کد خبر 136401

قیمت هر اونس طلا در بازار نقدی اکنون با رشد اندک به 1737 دلار رسیده است و طلای آتی نیز با رشد 0/2 درصدی اکنون کمی بالاتر از 1750 دلار قرار گرفته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا بعد از هفت جلسه متوالی پوشیدن لباس قرمز، در معاملات امروز سه‌شنبه در بازار آسیا اندکی بالا کشید و این در حالیست که چشم‌انداز سرمایه‌گذاران مبنی بر افزایش دوباره نرخ بهره فدرال رزرو، تقویت دلار و اوراق خزانه این فلز زرد را تحت فشار قرار داده است.

قیمت هر اونس طلا در بازار نقدی اکنون با رشد اندک به 1737 دلار رسیده است و طلای آتی نیز با رشد 0/2 درصدی اکنون کمی بالاتر از 1750 دلار قرار گرفته است. هردوی این قیمت‌ها طی هفت جلسه متوالی گذشته روند نزولی را سپری کرده‌اند. انتظارات به گونه ای است که فدرال رزرو همچنان روی افزاش شدید نرخ بهره اصرار دارد و بنابراین پیش‌بینی می‌شود دلار همچنان به دلیل هجوم سرمایه‌گذاران در حال تقویت باشد.

شاخص دلار در معاملات امروز سه‌شنبه اندکی عقب‌نشینی کرده اما در حال حاضر در آستانه بالاترین حد شش هفته اخیر خود معامله می‌شود. در حال حاضر هیچ برنامه‌ای مبنی بر اینکه بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره را متوقف کند وجود ندارد.

بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا نیز روز دوشنبه حدود 1 درصد افزایش یافت  و اکنون در بالاترین حد یک ماه اخیر خود قرار گرفته است.

روز جمعه قرار است «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو آمریکا در سمپوزیوم جکسون هول سخنرانی کند و سرمایه‌گذاران به دقت صحبت‌های وی را رصد خواهند کرد. آنها انتظار دارند که در این سخنرانی پاول شیفت به سمت روند نزولی نرخ بهره را رد کند.

معامله‌گران در حال حاضر روی افزایش نیم درصدی یا 0/75 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو در جلسه ماه سپتامبر شرط‌بندی می‌کنند.

اونس طلا امسال اکثر بازدهی خود را در نتیجه افزایش چهارباره نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای جلوگیری از افزایش نرخ تورم از دست داد. این فلز زرد تاکنون نتوانسته همپای نرخ تورم آمریکا در سال 2022 حرکت کند.

از طرف دیگر بانک خلق چین نرخ بهره خود را برای دومین هفته متوالی دیروز کاهش داد و این سیگنال را به سرمایه‌گذاران مخابره کرد که پکن همچنان به حمایت از اقتصاد کشور و ارائه مشوق‌ها ادامه خواهد داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها