کد خبر 136256

قیمت بیت‌کوین در نتیجه هراس از تورم جهانی در حال حاضر زیر 21 هزار و 500 دلار معامله می‌شود و در یک هفته اخیر حدود 13 درصد از ارزش خود را در بازار از دست داده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از کوین دسک، قیمت بیت‌کوین در نتیجه هراس از تورم جهانی در حال حاضر زیر 21 هزار و 500 دلار معامله می‌شود و در یک هفته اخیر حدود 13 درصد از ارزش خود را در بازار از دست داده است.

روند افت قیمت بیت‌کوین بعد از افزایش غیرمنتظره نرخ تورم در آلمان آغاز شد. شاخص قیمت تولیدکننده آلمان در ماه جولای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 37 درصد افزایش یافت و این در حالیست که کارشناسان برآورد افزایش 32 درصدی را داشتند. همچنین نرخ تورم تولیدکننده در آمریکا نیز در ماه جولای امسال حدود 9.8 درصد رشد کرد.

به دنبال انتشار این داده‌ها اکنون احتمال افزایش 0/75 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا از 41 درصد به 44.5 درصد افزایش یافته‌ است.

همزمان با افت قیمت بیت‌کوین، «اتر» نیز در یک هفته اخیر حدود 13 درصد کاهش ارزش را تجربه کرده است. تقریبا اکثر آلت‌کوین‌ها طی روزهای اخیر به صورت هماهنگ افت سنگینی را تجربه کردند. به عنوان مثال قیمت ارزهایی مانند سولانا، آوالانچ و پالیگان در بازه زمانی هفتگی به ترتیب 25 درصد، 24 درصد و 23 درصد از ارزش خود را در بازار از دست دادند. دراین بازه زمانی تنها ارزهای بایننس و EOS توانستند بازدهی مثبت از خود بر جای بگذارند.

میزان افت شاخص‌های سنتی بازار کمتر بود و شاخص داوجونز 0/8 درصد و اس اند پی نیز حدود 2 درصد کاهش یافتند. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت 1.3 درصد کاهش ارزش را روی تابلوهای سهام ثبت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها