کد خبر 136026

بورس فلزات لندن در تصمیمی جدید قرار گرفتن نیکل روسیه در انبارهای تایید شده این بورس در بریتانیا را ممنوع کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، این تصمیم بورس فلزات لندن (LME) در ادامه قطعنامه اول آوریل است که طی آن سایر فلزات از جمله مس، سرب، آلومینیوم اولیه و آلیاژ آلومینیوم از قرار گرفتن در انبارهای تایید شده بورس فلزات لندن در بریتانیا منع شدند.

بورس فلزات لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال حاضر هیچ میزانی از نیکل روسیه در انبارهای تایید شده بورس فلزات لندن در بریتانیا که در شهرهای هال و لیورپول قرار دارند، وجود ندارد.

این بورس همچنین در یادداشتی نوشت با این حال هر کسی که نیکل روسیه را از بریتانیا دریافت کند جریمه خواهد شد.

روسیه حدود 10 درصد نیکل جهان، 3.5 درصد مس و حدود 6 درصد آلومینیوم جهان را عرضه می‌کند. ممنوعیت قرار گرفتن محصولات روسیه در انبارها ممکن است باعث کمبود این فلزات و دور جدید افزایش قیمت‌ها شود آن هم در شرایطی که نرخ تورم در مسیر صعودی قرار دارد.

قیمت نیکل از ابتدای سال تاکنون به دلیل تقاضای قوی و کمبود ذخایر در انبارها صعودی بوده است. حمله روسیه به اوکراین در تاریخ 24 فوریه افزایش قیمت‌ نیکل را مضاعف کرد.

افزایش قیمت نیکل به 100 هزار دلار در هر تن در تاریخ 8 مارس که به دلیل توقف فروش شرکت چینی سینگشان اتفاق افتاد، منجر به تعلیق معاملات بورس فلزات لندن به مدت یک هفته شد.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها