کد خبر 135890

داده‌های مرکز ملی آمار چین (NBS) نشان می‌دهند طی یک ماه گذشته این کشور حدود 372 میلیون تن زغال سنگ تولید کرده که معادل تولید 12 میلیون و 20 هزار تن روزانه است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، تولید روزانه زغال‌سنگ چین در ماه جولای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 16 درصدی را تجربه کرد. دلیل این اتفاق فراخوان دولت چین برای تامین انرژی کافی در اوج گرمای فصل تابستان بود.

داده‌های مرکز ملی آمار چین (NBS) نشان می‌دهند طی یک ماه گذشته این کشور حدود 372 میلیون تن زغال سنگ تولید کرده که معادل تولید 12 میلیون و 20 هزار تن روزانه است. این در حالیست که در جولای 2021 تولید روزانه زغال سنگ حدود 10 میلیون و 130 هزار تن و در ژوئن امسال نیز میزان تولید روزانه این محصول 12 میلیون و 640 هزار تن بوده است.

همچنین در بازه زمانی ژانویه تا جولای تولید زغال سنگ حدود 2 میلیارد و 560 میلیون تن بوده که 12 درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

میانگین مصرف روزانه زغال سنگ در نواحی بزرگ ساحلی چین بالای 2 میلیون و 300 هزار تن در ماه آگوست بوده که حدود 6 درصد بالاتر از همین مدت در سال گذشته است.

طبق آمارهایی که امروز منتشر شده میزان تولید برق در ماه جولای به 805 میلیارد کیلووات ساعت رسیده که 4.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده و سریع‌ترین افزایش تولید سالانه برق از سپتامبر 2021 به شمار می‌رود.

تحلیل‌گران  و مشارکت‌کنندگان بازار انتظار دارند که میزان تولید زغال سنگ به دلیل حادثه‌ مرگبار معدن بزرگ هاب تولید زغال سنگ چین یعنی «شانگسی» در اوایل آگوست و بازرسی‌های شدید امنیتی این معدن، کاهش خواهد یافت. همچنین پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در شمال چین در اواخر آگوست کاهش یابد که همین امر موجب کاهش تقاضای انرژی و تولید برق از طریق زغال سنگ خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها