کد خبر 135813

افزایش 3 درصدی قیمت هفتگی مس به دلیل چشم‌انداز تورمی

قیمت مس در معاملات روز جمعه با وجود افت 1.4 درصدی اما کل هفته را با رشد 3 درصدی به پایان رساند.

افزایش 3 درصدی قیمت هفتگی مس به دلیل چشم‌انداز تورمی

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز جمعه با وجود افت 1.4 درصدی اما کل هفته را با رشد 3 درصدی به پایان رساند. دلیل افزایش قیمت مس طی یک هفته شرط‌بندی سرمایه‌گذاران مبنی بر رسیدن نرخ تورم به پیک خود و حرکت به سمت دارایی‌های پرریسک است.

شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ماه جولای نسبت به انتظارات اقتصاددانان که نرخ 0/2 درصدی ماهانه را پیش‌بینی کرده بودند تغییر پیدا نکرد و همین امر ممکن است فدرال رزرو را متقاعد کند که حجم افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر کمتر کند. شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه ژوئن حدود 1.3 درصد افزایش یافت.

داده‌های آماری همچنین نشان می‌دهند که تولید صنعتی ناحیه یورو در ماه ژوئن سه برابر بیش از انتظار اقتصاددانان و تحلیل‌گران افزایش یافت. تولید صنعتی ماهانه ناحیه یورو رشد 0/7 درصدی را تجربه کرد در حالی که برآوردها از نرخ 0/2 درصد حکایت داشت. همچنین در برآورد سالیانه نیز پیش‌بینی‌ها حول 0/8 درصد قرار داشت در حالی که آمار واقعی رقم رشد 2.4 درصد را نشان داد.

قیمت هر تن مس برای تحویل ماه سپتامبر در بورس کالای نیویورک افت 1.4 درصدی در معاملات روز جمعه را تجربه کرد  و اکنون به 8030 دلار رسیده است.

در حال حاضر موجودی انبارهای مس در سه بورس فلزات لندن، بورس شانگهای و بورس کالای نیویورک اکنون به 231 هزار تن رسیده و این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته موجودی ذخایر حدود 375 هزار تن بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها