کد خبر 135755

قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین حدود 1.5 درصد افت کرد و به محدوده 109 دلار رسید و قیمت هر تن سنگ‌آهن برای تحویل ژانویه 2023 در بورس دالیان چین نیز با افت 0/6 درصدی به 108 دلار کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه در نتیجه تضعیف چشم‌انداز تقاضا با افت مواجه شد.

طبق ارزیابی فست مارکت قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین حدود 1.5 درصد افت کرد و به محدوده 109 دلار رسید. همچنین قیمت هر تن سنگ‌آهن برای تحویل ژانویه 2023 در بورس دالیان چین نیز با افت 0/6 درصدی به 108 دلار کاهش یافت.

گروه بانک‌داری استرالیا و نیوزیلند در یادداشتی نوشت که بازار سنگ‌آهن در چین همچنان متزلزل است. تقاضای سنگ‌آهن در چین از دو بخش چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای ندارد یکی تقاضا از جانب صنعت ساخت و ساز که طی یک سال اخیر با بحران دست و پنجه نرم می‌کند و دیگری سیاست‌های زیست‌محیطی برای کاهش انتشار آلاینده‌ها.

مقامات و رهبران صنعت فولاد چین همچنان بر سیاست محدودیت تولید سالانه فولاد که از سال گذشته آغاز شد پایبند هستند که تا بتوانند صنعت این کشور را کربن‌زدایی کنند.

قرنطینه و محدودیت‌های ناشی از شیوع کووید 19 و مشکلات مالی توسعه‌دهندگان صنعت ساخت و ساز چین که این بخش خود به تنهایی حدود 40 درصد تقاضای فولاد را شامل می‌شود، چشم‌انداز تقاضای هم محصولات فولادی و هم مواد اولیه فولادی را تیره و تار کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها