کد خبر 135247

بر اساس گفته منابع آگاه

منابع اوپک پلاس هفته گذشته به رویترز گفتند که در این نشست احتمالا میزان عرضه نفت در ماه سپتامبر بدون تغییر نسبت به ماه گذشته باشد و اگر هم افزایشی صورت بگیرد بسیار جزئی خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برنت در معاملات صبح روز چهارشنبه در آستانه نشست اوپک پلاس افت نیم درصدی درصدی را ثبت کرد و اکنون در آستانه غلتیدن به زیر 100 دلار در هر بشکه است.

همچنین نفت خام وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با کاهش 0/4 درصدی به هر بشکه 94 دلار رسید.

امروز اوپک پلاس قرار است نشست خود برای تعیین میزان عرضه نفت به بازارها را برگزار کند. منابع اوپک پلاس هفته گذشته به رویترز گفتند که در این نشست احتمالا میزان عرضه نفت در ماه سپتامبر بدون تغییر نسبت به ماه گذشته باشد و اگر هم افزایشی صورت بگیرد بسیار جزئی خواهد بود.

تحلیل‌گران با توجه به وضعیت کنونی تقاضای جهانی نفت و چشم‌انداز رکود اقتصادی و از طرف دیگر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و تقویت دلار برآورد می‌کنند هیچ تغییری در میزان عرضه نفت به بازار اتفاق نیفتد.

همچنین اوپک پلاس پیش از برگزاری این نشست در گزارشی برآورد کرده میزان مازاد عرضه نفت امسال از 200 هزار بشکه در روز به 800 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

عواملی در تضعیف تقاضای نفت امسال تاثیرگذار هستند که شامل کاهش رشد اقتصادی در آمریکا و اروپا، بحران بدهی در اقتصادهای نوظهور، سیاست ابتلای صفر چین برای مبارزه با کووید 19  و .... هستند.

همچنین بر اساس گزارش انستیتوی نفت آمریکا میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 29 جولای حدود 2 میلیون و 200 هزار بشکه افزایش یافته است  در حالی که تحلیل‌گران برآورد کرده بودند که میزان ذخایر با کاهش 600 هزار بشکه‌ای روبرو خواهد شد.

میزان ذخایر بنزین در همین بازه زمانی افت 200 هزار بشکه‌ای داشته که رقمی کمتر از برآورد تحلیل‌گران بوده و میزان ذخایر گازوئیل نیز در هفته مورد نظر ب 350 هزار بشکه‌ کاهش یافته و کارشناسان افزایش ذخایر گازوئیل را پیش‌بینی کرده بودند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها