کد خبر 135107

قیمت هر بشکه آتی نفت برنت بیش از 1 درصد کاهش یافت و به 102 دلار و 78 سنت رسید و نفت آمریکا نیز با افت بیش از 1.5 درصدی به 97 دلار کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بعد از انتشار داده‌های اقتصادی فعالیت کارخانجات چین و ژاپن در ماه جولای با افت مواجه شد. افت شدید فعالیت‌های کارخانجات چین و ژاپن چشم‌انداز تقاضا را تضعیف کرده و این در حالیست که سرمایه‌گذاران این هفته منتظر جلسه اوپک پلاس برای تعیین میزان عرضه نفت به بازار هستند.

قیمت هر بشکه آتی نفت برنت بیش از 1 درصد کاهش یافت و به 102 دلار و 78 سنت رسید و نفت آمریکا نیز با افت بیش از 1.5 درصدی به 97 دلار کاهش یافت.

شاخص خرید مدیران بخش تولید چین که توسط مؤسسه کایکسین منتشر می‌شود نشان داد که فعالیت کارخانجات چین از 51.7 در ماه ژوئن به 50.4 در جولای رسیده است.  همچنین شاخص فعالیت کارخانجات در ژاپن به کمترین حد طی 10 ماه اخیر خود رسید که موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شده است.

تحلیل‌گران می‌گویند که شاخص فعالیت کارخانجات چین مهمترین فاکتور فشار بر قیمت در معاملات امروز بوده است. در واقع افت غیرمنتظره فعالیت کاخانجات به این معناست که ریکاوری دومین اقتصاد جهان از قرنطینه کرونایی آن گونه که پیش از این تصور می‌شد آسان نخواهد بود و به همین دلیل تقاضای نفت خام در بازار اکنون در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

برنت و دبلیو تی آی در ماه جولای برای دومین ماه متوالی بازدهی منفی ثبت کردند و این اتفاق اولین بار است که از سال 2020 تاکنون افتاده است. افزایش تورم و نیز نرخ بهره باعث ایجاد یک هراس رکودی در جهان شده که ممکن است تقاضای نفت خام را به تحلیل برد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها