کد خبر 134965

قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه به دلیل اولویت چین برای کنترل شیوع کووید 19 عقب نشینی کرد . با افت 3.5 درصدی به 115 دلار در هر تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه به دلیل اولویت چین برای کنترل شیوع کووید 19 عقب نشینی کرد.

طبق ارزیابی نشریه فست مارکت قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین افت 3.5 درصدی را تجربه کرد و به 115 دلار رسید. در بورس دالیان چین نیز قیمت قراردادهای آتی تحویل سپتامبر افزایش 1.8 درصدی داشته و به 116 دلار رسیده که رکورد چهار هفته اخیر به شمار می‌رود.

گروه بانک‌داری استرالیا و نیوزیلند در یادداشتی اعلام کرد به نظر می‌رسد که تغییر در سیاست ابتلای صفر تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که مقامات اطمینان حاصل کنند که واکسیناسیون دارای اثرگذاری بیشتری خواهد بود و این موضوع دست کم در بازه زمانی کوتاه‌مدت رخ نخواهد داد.

این گروه همچنین اعلام کرده که هنوز هیچ پیام مشخصی مبنی بر اینکه دولت مرکزی چین برای نجات بخش ساخت و ساز اقدام خواهد کرد وجود ندارد که این نیز تا حدی ناامیدکننده است.

مقامات حزب کمونیست چین نیز در جلسه حزبی روز پنجشنبه صرفا به بررسی مسیرهای ثبات بازار ساخت و ساز پرداختند و مسائل جزئی و جدی و نحوه کمک مالی به این بخش را بررسی نکردند. این در حالی بود که در میتینگ ماه آوریل کمک مالی به مقامات محلی ایالتی در راستای سیاست‌های مستغلات نیز تصویب شد.

سنگ‌آهن طی این هفته اندکی احیا شد  به طوری که عیار 62 درصد در بازار نقدی تا روز پنجشنبه رشد 15 درصدی را تجربه کرده بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها