کد خبر 134953

اداره فدرال آمار آلمان اعلام کرد

اداره فدرال آمار آلمان اعلام کرد نرخ تورم در این کشور ۸.۵ درصد نسبت‌به سال گذشته افزایش‌یافته که قابل‌مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپاست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، بحران عرضه انرژی به‌دنبال کاهش بیشتر جریان گاز از روسیه نگرانی در مورد بالاتر رفتن صورت‌حساب انرژی در آلمان را افزایش داده و باعث افزایش غیرمنتظره نرخ تورم در این کشور در ماه جاری میلادی شده‌است.

اداره فدرال آمار آلمان اعلام کرد قیمت مصرف‌کننده در این کشور 8.5 درصد نسبت‌به سال گذشته افزایش‌یافته که قابل‌مقایسه با نرخ تورم در سایر کشورهای اتحادیه اروپاست.
افزایش تورم در قاره سبز زنگ خطری برای بانک مرکزی اروپاست.

بالا رفتن قیمت انرژی و مواد غذایی نرخ تورم سالیانه در 19 کشور منطقه یورو را در ماه ژوئن به بالاترین رقم 8.6 درصد رساند.

قیمت انرژی در آلمان در ماه ژوئیه 35.7 درصد بالاتر از همین ماه در سال گذشته میلادی بوده‌است. قیمت انرژی و مواد غذایی 14.8 درصد نسبت‌به سال قبل بالا رفته و باعث افزایش تورم شده‌است.

برخی تحلیلگران عقیده دارند با توجه به بی‌ثباتی قیمت انرژی ممکن است تورم هنوز به اوج خود نرسیده باشد.

دولت آلمان قصد دارد از ماه اکتبر برای تمام مصرف‌کنندگان گاز مالیات وضع کند تا عرضه‌کنندگان بتوانند افزایش قیمت واردات گاز به‌خاطر کاهش عرضه روسیه را جبران کنند.

 مهلت اقداماتی که دولت آلمان برای مقابله با افزایش هزینه زندگی در پیش گرفته بود، مثل کاهش مالیات بر سوخت و پایین آوردن هزینه حمل‌ونقل عمومی، در ماه سپتامبر پایان می‌یابد.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، هفته گذشته قول داد کمک بیشتری برای خانواده‌های کم‌درآمد برای مقابله با افزایش هزینه انرژی در نظر بگیرد.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها