کد خبر 134755

شرکت تسلا در سه ماهه دوم سال حدود 75 درصد بیت‌کوین‌های خود را به فروش رساند و زیان 170 میلیون دلاری گزارش شده در صورت سود و زیان این شرکت به دلیل تورم و رقابت شدید برای سلول‌های باتری با فروش این بیت‌کوین‌ها به سود 64 میلیون دلاری تبدیل شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تسلا متعلق به ایلان ماسک حدود 75 درصد از بیت‌کوین‌های خود را در سه ماهه دوم سال به فروش رساند. سود این شرکت در این فصل به دلیل نرخ تورم در نتیجه رقابت برای سلول‌های باتری روند کاهش داشته است.  

طبق گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تسلا در شش ماه اول سال 2022 حدود 170 میلیون دلار زیان به دلیل تغییر در ارزش بیت‌کوین‌های هولد شده خود ثبت کرد، اما با فروش 75 درصد از بیت‌کوین‌های هولد شده، این شرکت با وجود کاهش شدید ارزش بیت‌کوین سود 64 میلیون دلاری را در سه ماهه سوم سال گزارش کرد.

در بازارهای مالی زیان اختلالی زمانی اتفاق می‌افتد که ارزش بازار یک دارایی نگهداری شده توسط شرکت به زیر ارزش سرمایه‌گذاری آن دارایی برسد.

در سه ماهه دوم سال سود هر سهم تسلا حدود 2 دلار و 27 سنت اعلام شد و درآمد این شرکت نیز 16 میلیارد و 930 میلیون دلار بود. اگرچه میزان درآمد شرکت نسبت به سه ماهه اول سال کاهش یافته اما نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی بوده است.

بر اساس گزارش «Bitcoin Treasuries»، تسلا هنوز 10800 بیت کوین دارد و در قیمت کنونی بیت‌کوین که حول و حوش 22 هزار دلار است ارزش این بیت‌کوین‌ها حدود 237 میلیون دلار است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها