کد خبر 134566

در هفته ای که گذشت بازار سنگ آهن وارداتی در چین کمی نوسان داشت و به بالای ۱۰۰ دلار بهبود یافت ولی مجددا نزولی شد و هفته گذشته را نسبتا مشابه یک هفته قبل به پایان برد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.

سنگ آهن

در هفته ای که گذشت بازار سنگ آهن وارداتی در چین کمی نوسان داشت و به بالای ۱۰۰ دلار بهبود یافت ولی مجددا نزولی شد و هفته گذشته را نسبتا مشابه یک هفته قبل به پایان برد.

آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد ۹۶.۴ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. نگرانی‌ها در مورد قرنطینه‌های کرونا در چین و تأثیر آن بر تقاضای فولاد و مواد اولیه علی‌رغم تعهدات مکرر دولت چین برای حمایت از اقتصاد آن ادامه دارد از این رو چشم انداز بازار سنگ آهن نیز بعد از کمی بهبود مجددا نزولی و منفی شده است.

قراضه

هفته گذشته در بازار ترکیه متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ )  نزولی بود و از ۴۱۰ دلار به ۳۸۳ دلار هر تن سی اف آر رسید. رکود تقاضای محصولات فولادی در ترکیه بعد از تعطیلات یک هفته ای عید قربان موجب شد بازار قراضه در سرازیری قرار گیرد و ظاهرا این روند ادامه دارد. خریداران به دنبال ۳۸۰ دلار هم بودند ولی معامله نشد.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن نیز از ۳۲۵ دلار به ۳۰۸ دلار هر تن فوب کاهش داشت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز  ۵ دلار افت هفتگی داشت و ۳۹۰ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

بیلت

هفته گذشته میلادی قیمت بیلت صادراتی سی آی اس با ۲۰ دلار افت به ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی چین بیلت از ۵۵۰ دلار به ۵۲۵ تا ۵۳۵ دلار هر تن درب کارخانه رسید. همچنین بیلت وارداتی در چین ۴۹۲ تا ۵۰۰ دلار هر تن سی اف آر بود.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز آخرین قیمت بیلت از ۵۶۵ دلار به ۵۲۳ دلار هر تن سی اف آر رسید.

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی از ۶۲۴ دلار به ۵۸۴ دلار هر تن فوب کاهش داشت که به دلیل تداوم رکود تقاضا است.

میلگرد صادراتی ترکیه نیز پس از تعطیلات یک هفته ای عید قربان از ۷۰۰ دلار به ۶۹۲ دلار هر تن فوب رسید که به دلیل افت بازار قراضه و کمبود تقاضا بود. در بازار داخلی آن نیز میلگرد ۱۰ دلار ارزان شده و ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار هر تن درب کارخانه شنیده شد.

همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد از ۱۰۸۵ دلار به ۱۰۳۵  دلار هر شورت تن درب کارخانه کاهش داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۱۰۰۵ یورو هر تن درب کارخانه بود که ۱۰ یورو ارزان تر شد.

ورق

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی آی اس از ۵۸۵ تا ۶۳۰ دلار به ۵۷۵ هر تن فوب دریای سیاه کاهش داشت. عرضه کننده ها برای جلب مشتری قیمت را پایین آورده اند.  متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۶۲۷ تا ۶۴۰ دلار به ۵۹۱ تا ۶۲۵ دلار هر تن فوب رسید.

در بازار داخلی اروپا ورق گرم تا ۵ یورو رشد داشت و ۸۶۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی آمریکا نیز ورق گرم ۵۰ دلار افت داشت و ۸۵۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها