کد خبر 134532

قیمت مس در نتیجه بازگشت اشتهای ریسک سرمایه‌گذاران و کاهش انتظارات افزایش بهره فدرال رزرو در معاملات روز جمعه بورس کامکس نیویورک افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز جمعه با بازگشت اشتهای ریسک سرمایه‌گذاران افزایش یافت.

قیمت هر تن مس در معاملات روز جمعه بورس کامکس 2.7 درصد رشد کرد و به 7436 دلار رسید. فلزات صنعتی و بازار جهانی سهام طی ماه‌های اخیر به دلیل رشد  نرخ تورم و افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی دنیا و چشم‌انداز احتمالی رکود اقتصاد جهانی در مسیر نزولی قرار داشتند.

سرمایه‌گذاران طی هفته جاری انتظارات خود را افزایش بهره فدرال رزرو آمریکا کاهش دادند. بازار جهانی سهام برای ششمین روز متوالی در معاملات روز جمعه صعودی بود و شاخص دلار نیز از قله 20 سال اخیر خود عقب‌نشینی کرد. این امر باعث شد که قیمت دلاری فلزات برای خریداران سایر ارزهای بین‌المللی اندکی ارزان‌تر شود.

مقامات چین دوباره اعلام کردند که بعد از محدودیت‌های ناشی از کووید 19 سیاست‌هایی را در جهت تحریک رشد اقتصادی کشور به کار خواهند گرفت. تحلیل‌گران بر این باورند که تقاضای چین برای فلزات دوباره در ماه‌های آینده تقویت خواهد شد.

یک فعال بازار مس در لندن گفته که در حال حاضر بازار نیاز دارد که قیمت مس به بالای 7500 دلار در هر تن برود. شرکت «فریپورت  - مک‌موران» که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مس در جهان است، در یادداشتی اعلام کرد در حال حاضر قیمت مس آن‌چنان بالا نیست که یک سطح حمایتی را برای استخراج مس در معادن فراهم کند. همین امر باعث می‌شود که اختلال در زنجیره عرضه مس که پیش از این نیز وجود داشت دوباره بیشتر شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها