کد خبر 134379

قیمت مس همچنان در مسیر نزولی قرار دارد و در معاملات روز سه شنبه بورس نیویورک با افت 1.6 به حدود 7 هزار دلار رسیده و احتمال کاهش بیشتر قیمت تا سطوح پایین‌تر نیز وجود دارد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در معاملات روز سه‌شنبه در نتیجه نگرانی از تقاضا در چین  و همچنین افت رشد اقتصادی این کشور همچنان در مسیر نزولی قرار دارد و موجودی ذخایر این محصول نیز در حال افزایش است.

قیمت مس در معاملات روز سه‌شنبه در بورس کالای نیویورک با افت 1.6 درصدی به 7062 دلار در هر تن رسید. «کارولین بین» استراتژیست ارشد کامودیتی‌ها در کاپیتال اکونومیکز در یادداشتی عنوان کرد اکنون فاکتورهای فاندامنتال فلزات به صورت انفرادی هیچ تاثیری در روند آنها ندارد بلکه این چشم‌انداز اقتصاد کلان است که این فلزات را هدایت می‌کند.

وی گفت: «چشم‌انداز رشد فلزات از بین رفته است و احتمال ریزش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد اما به احتمال زیاد آنها در همین سطوح حمایت خواهند شد.

بانک نومورای ژاپن در یادداشتی نوشت که در حال حاضر 41 شهر چین در قرنطینه سراسری کامل یا محدود قرار دارند و همین موضوع حدود 22 درصد تولید ناخالص چین را تحت تاثیر قرار داده است.

یک فعال مس نیز گفت که قرنطینه در چین هنوز تمام نشده و چشم‌انداز منفی تقاضا نیز همچنان وجود دارد. افزایش بیشتر نرخ بهره مورد انتظار است و در حال حاضر هیچ نشانه مثبتی در بازار برای فلز مس وجود ندارد. دلار اکنون کمی تضعیف شده اما این امر به سرعت تغییر خواهد کرد.

چین حدود نیمی از مس جهان را مصرف می‌کند و برآورد می‌شود که مصرف این کشور امسال حدد 25 میلیون تن باشد.

مقامات چین روز یکشنبه بانک‌ها را مجبور کردند که تا روند وام‌دهی به بخش صنعت ساختمان این کشور تسریع یابد و این بخش را امین مالی کنند.

افزایش تعداد خریداران مسکن در چین تهدیدی برای توقف پرداخت وام مسکن برای پروژه‌های نیمه‌کاره مسکن است و این روند صنعت ساختمان آسیب دیده را بدتر خواهدکرد.

ذخایر مس در انبارهای ثبت شده بورس فلزات لندن  از 5900 تن به 136 هزار تن رسیده که نشان دهنده رشد 20 درصدی از تاریخ 23 ژوئن است. به دلیل افزایش موجودی انبارهای مس اکنون پرمیوم بازار نقدی مس در قراردادهای سه ماهه برای هر تن به 15 دلار رسیده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها