کد خبر 134198

قیمت اتر پس از مشخص شدن یک جدول زمانی نرم برای به‌روزرسانی مرج که سال‌هاست مورد انتظار هواداران اتریوم است، علی‌رغم شرایط خرسی بازار وارد روندی صعودی شد و در صرافی بایننس به ۱٬۴۲۲ دلار هم رسید. افزایش قیمت ETH باعث ایجاد موجی شد که بقیه رمزارزها را هم به محدوده سبز برد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در ۲۴ ساعت گذشته اتریوم در بازار رمزارزها در مرکز توجهات بود. در روز جمعه، تیم بیکو (Tim Beiko) از توسعه‌دهندگان اصلی بنیاد اتریوم پیش‌بینی کرد که به‌روزرسانی مرج – انتقال کامل به اثبات سهام – ممکن است در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) انجام شود.

بازار به این خبر واکنش بسیار مثبتی نشان داد و قیمت ETH طی یک ساعت با حدود ۱۱.۶۳٪ افزایش از ۱٬۲۷۳ دلار به ۱٬۴۲۲ دلار در صرافی بایننس رسید. در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای اتریوم ۱٬۳۵۸ دلار است. حجم معاملات در این شمع ساعتی ۳۰۰ میلیون دلار (در تمام صرافی‌ها) بود.

 

طبق داده های کوین گلس در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۸۳ میلیون دلار قرارداد خرید فروش استقراضی لیکویید شده است و جالب اینکه بیش از ۲۸۶ میلیون دلار آن مربوط به قراردادهای خرید/فروش اتر است و ۷۲.۲٪ از کل لیکوییدیشن‌ها در تمام صرافی‌ها مربوط به قراردادهای شورت است. به نظر می‌رسد رشد چشمگیر قیمت اتر اکثر معامله‌گران را غافل‌گیر کرده است. کریپتوپوتیتو درباره واکنش بازار به قیمت اتر گزارش داد که بزرگترین واحد لیکوییدیشن در صرافی FTX اتفاق افتاد و ارزش اسمی آن ۲.۸۱ میلیون دلار بود.

آخرین باری که قیمت اتر در سطح ۱۴۰۰ دلار بود به ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) برمی‌گردد، به این ترتیب قیمت ETH به بالاترین سطح خود در یک ماه اخیر رسیده است. قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱.۷۰٪ و در هفته گذشته ۱۳.۶٪ رشد داشته است.

افزایش قیمت اتر باعث سبز شدن کل بازار شد و قیمت بیت کوین هم در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۱۷٪ افزایش یافت و تا ۲۱٬۵۷۷ دلار رسید. از بین سایر آلت‌کوین‌های در جمع ۱۰۰ رمزارز برتر، لیدو (LDO) با ۴۸.۶۶٪ افزایش قیمت در ۲۴ ساعت و اتریوم کلاسیک (ETC) با ۲۵.۱۱٪ افزایش قیمت در ۲۴ ساعت بهترین عملکرد را داشتند. به این ترتیب به نظر می‌رسد که دیروز روز اتریوم و آلت‌کوین‌های مرتبط با آن مانند لیدو، ETC و stETH بود. وضعیت ۱۰ رمزارز برتر بازار با توجه به داده‌های میهن بلاکچین در تصویر زیر مشاهده می‌شود./ میهن بلاکچین

 

ارسال نظر

تازه ها