کد خبر 134141

امروز شنبه ۲۵ تیر، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲ دلار و ۶ سنت معادل ۲.۰۸ درصد افزایش به ۱۰۱ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در روز جمعه به‌دنبال اطلاعیه یکی از مقامات آمریکا مبنی بر عدم افزایش تولید نفت عربستان در کوتاه‌مدت، 2.5 درصد افزایش یافت. سرمایه‌گذاران همچنین مطمئن نیستند اوپک ذخایر کافی برای افزایش تولید نفت خام داشته باشد.

این خبر در بحبوحه سفر جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا به خاورمیانه و در شرایطی اعلام‌شده که ذخایر مازاد اعضای اوپک در حال کاهش است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 دلار و 6 سنت معادل 2.08 درصد افزایش به 101 دلار و 16 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 81 سنت معادل 1.89 درصد افزایش، 97 دلار و 59 سنت معامله می‌شود.

ترس از رکود اقتصادی و سقوط تقاضا برای نفت باعث کاهش شدید قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی در این هفته شد. نفت برنت 5.5 درصد و نفت آمریکا 6.9 درصد از ارزش خود را طی یک هفته از دست دادند.

رئیس‌جمهور آمریکا در روز جمعه به جده رسیده و انتظار می‌رود از عربستان درخواست افزایش تولید نفت را داشته باشد.

اما آمریکا انتظار ندارد عربستان فورا تولید خود را بالا ببرد و منتظر نتیجه دیدار آینده ائتلاف اوپک پلاس در سوم اوت است.

در این بین، تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است، 2 حلقه در این هفته افزایش‌یافته و به 599 رسیده‌است، یعنی بالاترین رقم از مارس 2020.

وزیر نفت لیبی هم اعلام کرده تولید نفت خام این کشور پس‌از دیدار گروه‌هایی که تأسیسات نفتی آن را برای ماه‌ها متوقف کرده بودند، از سر گرفته می‌شود. به‌این‌ترتیب 850 هزار بشکه در روز نفت به بازار برمی‌گردد.

ارسال نظر

تازه ها