کد خبر 134125

قیمت سنگ‌آهن در نتیجه هراس از کاهش تقاضای فولاد و نیز تضعیف اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال به زیر 100 دلار رفت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ‌آهن در معاملات روز جمعه در نتیجه هراس از کاهش تقاضا برای فولاد و تضعیف اقتصاد چین در سه ماهه دوم به دلیل بدتر شدن وضعیت صنعت ساختمان چین به زیر 100 دلار در هر تن رفت.

بر اساس گزارش مرکز ملی آمار چین اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال به دلیل قرنطینه کرونایی نسبت به سه ماهه اول 2.6 درصد کوچکتر شد.

طبق ارزیابی فست مارکت قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد در بنادر شمالی چین با کاهش 4.24 درصدی به 96 دلار در هر تن رسید که کمترین حد قیمتی این محصول از نوامبر 2021 محسوب می‌شود. قیمت پرترافیک‌ترین قرارداد آتی سنگ‌آهن برای تحویل ماه سپتامبر 10 درصد کاهش یافت و به 95 دلار در هر تن رسید که کمترین حد از تاریخ 15 دسامبر است.

طبق گزارش رسانه‌های چینی میزان تولید فولاد چین در ماه ژوئن امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.3 درصد کاهش یافت و نسبت به ماه می نیز افت 6 درصدی را ثبت کرد. تولیدکنندگان چینی در حال کاهش تولید برای رعایت میزان انتشار آلاینده‌ها هستند و از طرف دیگر حاشیه سود فولادسازان چینی به دلیل کاهش تقاضا نیز افت کرده و به همین دلیل چشم‌انداز احیای دوباره مصرف محصولات فولادی کاملا تیره و تار شده است.

تحلیل‌‍‌گران جی پی مورگان در یادداشتی عنوان کردند که ما باور داریم دولت باید قاطعانه به منظور ایجاد ثبات در صنعت ساختمان  و نیز حساسیت بازار سرمایه این کشور مداخله کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها