کد خبر 134102

آخرین آمار رسمی منتشر شده از وضعیت کرونا در انگلیس نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به این ویروس در سراسر کشور بسرعت درحال افزایش است و ادامه این روند مقامات دولت را نسبت به فشار روی مراکز بهداشتی کشور نگران کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس گزارش روز جمعه مرکز آمار ملی انگلیس، نزدیک به ۳.۵ میلیون نفر یا از هر ۲۰ نفر یک نفر در این کشور به این ویروس مبتلا هستند. این نسبت در هفته قبل ۲.۷ میلیون یا یکی در هر ۲۵ نفر بود.

گفته می‌شود که افزایش آمار مبتلایان ناشی از شیوع انواع جدیدتر سویه اومیکرون موسوم به BA.۴ و BA.۵ است. تحقیقات اولیه نشان می دهد که انواع BA.۴ و BA.۵ درجه ای از "فرار ایمنی" دارند؛ به این معنی که سیستم ایمنی بدن دیگر نمی تواند ویروس را تشخیص دهد یا با آن مبارزه کند.

طبق گزارش منتشر شده از هر ۱۹ نفر یکی در انگلیس، از هر ۱۷ نفر یکی در ولز و به طور مشابه در ایرلند شمالی و همچنین از هر ۱۶ نفر یکی در اسکاتلند به کرونا مبتلاست.

سارا کرافتز، عضو ارشد مرکز آمار ملی انگلیس می‌گوید: «آمار مبتلایان به کرونا هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهند، و به عکس، بین تمام گروه‌های سنی در حال افزایش است.»

این درحالیست که شمار مراجعه بیماران کرونایی به مراکز بهداشتی درانگلیس نیز در حال افزایش است. طبق گزارش آژانس امنیت بهداشتی انگلیس (UKHSA)، نرخ پذیرش بیماران در هفته منتهی به ۱۰ جولای از نرخ ۱۵.۷ به ۱۷.۹ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر رسید.

گفته می‌شود که هنوز ۳ میلیون شهروند انگلیسی واکسن کرونا نزده‌اند. دکتر مری رمزی، مدیر برنامه‌های بالینی آژانس امنیت بهداشتی انگلیس از احاد مردم خواسته که برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا، خود را واکسینه کنند. 

هم زمان گزارش‌ها حاکیست که شمار فوتی‌های ناشی از کرونا نیز در انگلیس رو به افزایش است. ۲۲ تیرماه گذشته این آمار از مرز ۲۰۰ هزار نفر عبور کرد و بار دیگر اوج گرفته است.

این درحالیست که دولت انگلیس چهار ماه پیش تمام محدودیت‌های کرونایی را که طبق یک برآورد اولیه ۲۵۱ میلیارد پوند به اقتصاد کشور زیان زده است، لغو کرد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت انگلیس آزمایش رایگان کرونا برای عموم از روز جمعه (۱۲ فروردین) متوقف و به افرادی که دارای علائم کرونایی هستند تنها توصیه شده در خانه بمانند و از تماس با افراد دیگر خودداری کنند تا بهبود یابند.

گفته می‌شود که آزمایش رایگان کرونا در کنار محدودیت‌های ناشی از این بیماری، بالغ بر ۱۵.۷ میلیارد پوند برای دولت هزینه داشته است. نتایج تازه‌ترین نظرسنجی در انگلیس نشان می‌دهد که نیمی از مردم این کشور آزمایش کرونا را به رعایت توصیه‌های بهداشتی و استراحت در منزل ترجیح می‌دهند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها