کد خبر 133846

فیچ برآورد کرد

بر اساس گزارش مؤسسه فیچ میزان تولید مس به طور میانگین تا سال 2031 حدود 2.8 درصد افزایش خواهدیافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، مؤسسه فیچ در گزارشی میزان تولید مس در سال‌های آینده را برآورد کرد و طبق گزارش منتشر شده تولید این محصول حیاتی طی سال‌های آینده به دلیل پروژه‌های جدیدی که بهره‌برداری خواهند شد افزایش خواهد یافت.

بر اساس برآوردها تولید مس در بازه زمانی 2022 تا 2031 سالانه به طور متوسط 2.8 درصد افزایش خواهد یافت و از 24 میلیون و 600 هزار تن در سال 2022 به 31 میلیون تن در سال 2031 خواهد رسید.

توسعه پروژه‌های جدید تولید مس عمدتا توسط شرکت‌های بزرگی مانند BHP و «تک ریزورسز» انجام خواهد شد و عمده این پروژه‌ها قرار است در کشور شیلی به بهره‌برداری برسند.

فیچ همچنین در گزارش خود به وضعیت تولید مس در ایالات متحده اشاره کرده و نوشته که در نیمه دوم دهه جدید میزان تولید مس به دلیل توسعه پروژه‌های جدید تا سال 2031 افزایش خواهد یافت.

دیدگاه صعودی قیمت مس می‌تواند یک محرک بسیار مهم برای سرمایه‌گذاری پروژه‌های جدید شرکت‌ها باشد و در همین راستا فیچ برآورد کرده طی سال‌های آینده قیمت مس در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت. به همان میزان که قیمت افزایش یابد سرمایه‌گذاری جدید در حوزه مس برای سرمایه‌گذاران جذاب خواهد شد چرا که بهای تمام شده تولید مس در برخی از پروژه‌ها نسبتا بالاست.

طی هفته‌های اخیر قیمت مس به شدت افت کرده و اکنون در پایین‌ترین حد سال‌های خود قرار دارد. اما بسیاری از کارشناسان همچنان به آینده این فلز خوشبین هستند و بر این عقیده‌اند فرآیند گذار به انرژی پاک می‌تواند یک محرک قیمتی قدرتمندی برای مس باشد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها