کد خبر 133584

رئیس اداره صنعت زغال سنگ وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ سهم خود از بازار جهانی زغال سنگ را از ۱۸ درصد به ۲۵ درصد افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یکی از مقامات ارشد وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ سهم خود از بازار جهانی زغال سنگ را از ۱۸ درصد به ۲۵ درصد افزایش دهد.

به نقل از خبرگزاری تاس، پتر بابیلف، رئیس اداره صنعت زغال سنگ وزارت انرژی روسیه در سخنرانی خود در مجلس دوما اعلام کرد این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ سهم خود از بازار جهانی زغال سنگ را از ۱۸ درصد به ۲۵ درصد افزایش دهد و یکی از سه کشور برتر جهان با بیشترین حجم صادرات باقی بماند.

وی گفت: در زمینه صادرات، هدف ما این است که یکی از سه صادرکننده برتر زغال سنگ باقی بمانیم، در حال حاضر با ۱۸ درصد سهم بازار سومین کشور هستیم.

این مقام روسیه در ادامه افزود: برنامه این است که تا سال ۲۰۵۰ به ۲۵ درصد از (سهم) بازار جهانی زغال سنگ برسیم.

پیش از این، سرگئی موچالنیکوف، معاون وزیر انرژی روسیه اعلام کرده بود که این وزارتخانه به همراه راه آهن و شرکت‌های زغال سنگ این کشور در حال توسعه مسیرهای جایگزین برای تغییر مسیر صادرات زغال سنگ در پی ممنوعیت واردات زغال سنگ روسیه توسط تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند.

وی همچنین تأکید کرد که در حال حاضر پیش بینی صادرات زغال سنگ روسیه در سال جاری میلادی کار دشواری است.

ارسال نظر

تازه ها