کد خبر 132930

چشم‌انداز افزایش نرخ بهره و سایه رکود اقتصادی بر بازارها باعث کاهش قیمت نفت برای دومین هفته متوالی شد و این در حالیست که نفت برنت و آمریکا روز جمعه با افزایش مواجه شدند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در نتیجه چشم‌انداز رکود اقتصادی به دلیل افزایش مداوم نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای دومین هفته متوالی عملکرد منفی ثبت کرد.

نفت برنت در معاملات روز جمعه 3 دلار معادل 2.8 درصد افزایش یافت و به هر بشکه 113 دلار و 12 سنت رسید و نفت آمریکا نیز با افزایش 3.35 دلاری معادل 3.2 درصد در محدوده 107 دلار در هر  بشکه ایستاد.

در حال حاضر ادبیات فدرال رزرو درباره‌ی نرخ بهره متمایل به افزایش است اما داده‌های قدرتمند اقتصادی در حال تغییر حساسیت‌های بازار است.

روز پنجشنبه جروم پاول رئیس فدرال رزرو اعلام کرد این نهاد مالی «بی چون و چرا» روی متوقف کردن نرخ تورم متمرکز است. این سخنان باعث شد که هراس نسبت به افزایش مجدد نرخ بهره در اقتصاد آمریکا باز هم بیشتر شود.

طبق داده‌های منتشر شده درروز جمعه شاخص حساسیت مصرف‌کننده نزولی بود و یک رکود جدیدی از خود در ماه ژوئن به جای گذاشت.

کشورهای عضو اوپک پلاس قرار است در تاریخ 30 ژوئن میتینگ خود را برگزار کنند و انتظار می‌رود که به برنامه قبلی افزایش تولید خود برای ماه آگوست و جولای پایبند باشند. همچنین شرکت بیکر هیوز روز جمعه گزارش داد، شرکت‌های انرژی در ایالات متحده برای برای دومین هفته متولای تعداد سکوهای فعال نفتی خود را افزایش دادند و رکود 23 ماه افزایش مداوم را رقم زدند.

از طرف دیگر اعلام میزان ذخایر نفت آمریکا نیز به دلایل فنی به هفته بعد موکول شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها