کد خبر 132709

قیمت مس در آستانه اعتصاب سراسری کارگران مس شرکت کودلکوی شیلی در روز چهارشنبه با افزایش قیمت مواجه شد و در معاملات روز سه‌شنبه رشد بیش از 1 درصدی را در بورس کالای نیویورک تجربه کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در نتیجه آماده شدن کارگاران شرکت کودلکوی شیلی برای اعتصاب افزایش یافت.

قیمت هر تن مس تحویل جولای در معاملات روز سه‌شنبه نسبت به روز قبل در بورس کالای نیویورک حدود 1.1 درصد افزایش یافت و به 9484 دلار رسید.

کارگران بزرگترین تولیدکننده مس جهان قرار است روز چهارشنبه در اعتراض به تعطیلی کارخانه «ونتاناس» اعتصاب سراسری راه بیندازند. «آمادور پانتویا» رئیس فدراسیون کارگری مس در سخنانی به رویترز گفت که ما قرار است روز چهارشنبه اعتصاب خود را در شیف اول کاری آغاز کنیم.

کارگران از چند روز پیش تهدید کرده که اگر هیئت مدیره شرکت برای ارتقای شرایط زیست محیطی کارخانجات ونتاناس در ساحل مرکزی سرمایه‌گذاری نکنند اعتصاب سراسری را به راه خواهند انداخت.

شرکت دولتی کودلکو نیز روز جمعه هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارند کارخانه ونتاناس را که اکنون در شرایط تعمیر و نگهداری به سر می‌برد به دلایل زیست‌محیطی تعطیل کننند.

کارگران می‌گویند که ونتاناس نیاز به 53 میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای خرید کپسول دارد تا گاز را حفظ کند و همین امر به کارخانه اجازه خواهد داد تا در شرایط زیست محیطی پایداری به کار خود ادامه دهد. این خواسته کارگران توسط دولت شیلی رد شده است.

از طرف دیگر سیاست ابتلای صفر در چین همچنان در حال اجراست و دولت این کشور در حال گرفتن تست و ایزوله کردن مبتلایان است تا بتواند از شیوع دوباره این ویروس در کشور جلوگیری کند.

در حال حاضر موجودی ذخایر مس انبارهای بورس فلزات لندن حدود 117 هزار و 25 تن است که از میانه ماه می تاکنون حدود 35 درصد کاهش یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها