کد خبر 132694

وزارت کشاورزی اوکراین، اعلام کرد که صادرات غلات این کشور طی ماه جاری 777 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال 2021، 55 درصد کمتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت کشاورزی اوکراین، اعلام کرد که صادرات غلات این کشور طی ماه جاری 777 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال 2021، 55 درصد کمتر شده است. از این میزان 689 هزار تن ذرت، 63 هزار تن و 21 هزار تن جو بوده است.

آمارهای موجود درباره ژانویه حاکی از آن است که این کشور پیش از آغاز درگیری روسیه با اوکراین این کشور 6 میلیون تن غلات صادر کرده است.

بازار جهانی غذا تا پیش از آغاز درگیری نظامی روسیه با اوکراین با دو عامل تغییرات آب و هوایی و شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کرد و آغاز درگیری بین دو کشور و متعاقبا تحریم‌های غرب علیه روسیه ضربه جدیدی به این بازار بوده است.

روسیه و اوکراین بیش از یک چهارم گندم جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تامین می‌کنند. شرایط به گونه‌ای است که نگرانی‌ها نسبت به ناامن شدن اوضاع تامین غذا در جهان با بروز گرسنگی گسترش یافته است.

دیوید بیزلی دبیر برنامه جهانی غذای سازمان ملل گفته است 49 میلیون نفر در 43 کشور جهان همین حالا در معرض قحطی قرار دارند./فارس

ارسال نظر

تازه ها