کد خبر 132638

داده‌های شرکت تحلیلی گلاسنود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین طی چند روز گذشته بیش از 7 میلیارد و 300 میلیون دلار از موقعیت‌های باز خود را بسته و بزرگترین زیان دلاری تاریخ بیت‌کوین را رقم زدند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، داده‌های شرکت تحلیلی گلاسنود نشان می‌دهد که طی چند روز گذشته سرمایه‌گذاران بیت‌کوین 7 میلیارد و 300 میلیون دلار از موقعیت‌های باز خود را بسته و به این ترتیب بزرگترین زیان دلاری تاریخ بیت‌کوین رقم خورد.

بر اساس داده‌های این شرکت حدود 555 هزار بیت‌کوین در قیمت بین 18 هزار و 23 هزار دلار معامله شده که نشان‌دهنده یک حمایت قوی در این محدوده برای بیت‌کوین است. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد که زیان روزانه بیت‌کوین بین 1.5 تا 2 میلیارد دلار است.

هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین یا کسانی که دوره هولد آنها بیش از 155 روز است حدود 178 هزار بیت‌کوین را در قیمت زیر 23 هزار دلار نقد کرده‌اند. با این حال این میزان بیت‌کوین تنها 1.31 درصد از کل بیت‌کوین‌های هولد شده را تشکیل می‌دهد.

گلاسنود نوشت برخی از این هولدرها هر بیت‌کوین را در قیمت 69 هزار دلار یعنی بالاترین قیمت تاریخ این ارز دیجیتال، خریداری کرده و آنها را با قیمت 18 هزار دلار به فروش رسانده‌ که تقریبا معادل از دست رفتن 75 درصد از سرمایه آنهاست.  

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر ارزش بازار بیت‌کوین در سطح 350 میلیارد دلار قرار دارد که حدود 73 درصد از بالاترین قله قیمتی ماه نوامبر کمتر است.

همچنین بر اساس گزارش «کوین گلَس»  داده‌های مربوط به بازار آتی بیت‌کوین نشان می‌دهد که طی سه روز گذشته حدود 436 میلیون دلار تبدیل به وجه نقد شده که در این میان معاملات «کال آپشن» یا همان اختیار خرید بیشترین سهم را دارد.

تحلیل‌گران گلاسنود در یک پست توئیتری اعلام کردند در زمانی که بیت‌کوین به 17 هزار دلار رسیده تنها 49 درصد از عرضه بیت‌کوین در محدوده سود قرار داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها